"Прогрес" пролетів повз МКС

Вантажний космічний корабель "Прогрес", який у ніч на суботу пролетів повз Міжнародну космічну станцію, не зістикувавшись із нею, перебуває під контролем, а його бортові системи працюють нормально - повідомив представник космічної служби Росії.

Image caption "Прогрес" не поцілив з першого разу

Фахівці намагаються з'ясувати причини невдачі.

На вечір неділі заплановано повторну спробу зістикувати корабель, який перевозить вантаж харчів, палива та інших постачань, з МКС.

Як повідомили представники Американської космічної аґенції НАСА, стикування не вдалося через втрату радіозв'язку з кораблем.

Але заступник голови Російської космічної аґенції Віталій Давидов сказав, що бортові системи "Прогресу" працюють нормально: "Корабель "Прогрес" і Міжнародна космічна станція перебувають у нормальному робочому режимі, і з ними підтримується надійний зв'язок."

Як пояснили російські представники, політ космічного корабля перебігав за розкладом до відстані приблизно два кілометри від МКС. Після цього "автоматика корабля видала команду на заборону динамічних операцій" і подальше зближення корабля зі станцією були призупинене.

Зі свого боку, НАСА повідомила, що інцидент не становив загрози життю шістьох астронавтів на борту Міжнародної космічної станції.

Корабель "Прогрес" після невдалого стикування був змушений "оминути" МКС на безпечній відстані три кілометри, і зараз відстань між ним і станцією зростає, повідомили в НАСА.

Вантажні космічні кораблі цього типу добре себе зарекомендували як "робочі конячки" для постачання вантажів на МКС, а подібні збої в стикуванні трапляються дуже рідко, каже кореспондент відділу науки Матт Маґра.

МКС - спільний проект п'ятьох учасників: США, Росії, Європи, Японії і Канади. Зараз на борту станції перебувають шестеро осіб: троє росіян і троє американців.

Станція виконує функції дослідницької лабораторії для експериментів в умовах низької гравітації, а також - платформи для випробувань устаткування, що використовується при космічних польотах.