Віктор Янукович обіцяє нову формулу безпеки

Віктор Янукович бере участь у святкуванні Дня флоту України у Севастополі
Image caption День Флоту України

Під час святкування Дня флоту України у Севастополі президент Віктор Янукович висловив переконання щодо вироблення "нової формули колективної безпеки для всіх країн Чорноморського басейну".

Президент, однак, не уточнив, які конкретно сторони вироблятимуть нову концепцію із забезпечення чорноморської безпеки.

Але ця заява Віктора Януковича завершувала його наголос стосовно поглиблення співробітництва України з Росією.

"Перш за все ми наповнили новим змістом наші стратегічні відносини з Російською Федерацією. Військові моряки Україні та Росії завжди мали партнерські відносини. І зараз особливо актуальним є їхній активний розвиток. Переконаний, ми виробимо нову формулу колективної безпеки для всіх країн Чорноморського басейну," - сказав Віктор Янукович на борту фрегата "Гетьман Сагайдачний".

Президент також повідомив, що з 1 жовтня зарплати військовим льотчикам Військово-Морських Сил України буде збільшено вдвічі. Раніше представники флоту повідомляли, що у морській авіації ВМС служить близько 30 пілотів гелікоптерів та літаків.

Промова президента, виголошена російською, пролунала по тому, як він на катері обійшов стрій вишикуваних у Севастопольській бухті 8 українських та одного російського військових кораблів.

Російський корабель також привітали

Разом із українськими екіпажами голова держави привітав зі святом і екіпаж російського сторожового корабля "Сметлівий".

Ведучий свята прокоментував цей епізод, сказав, що "участь російського корабля у святкуванні Дня флоту України – це яскрава демонстрація добросусідських та партнерських стосунків, що склались між двома флотами".

Віктор Янукович також заявив, що вже найближчим часом буде поновлено суднобудівну галузь і українські моряки отримують сучасні кораблі та озброєння.

Перспективи морської держави

Пан Янукович назвав своїм завданням створення "сильного флоту, готового адекватно реагувати на сучасні виклики" і заявив про необхідність "відродити славу України як морської держави".

Оглядачі кажуть, що подібні обіцянки робив і попередній президент Ющенко.

Український флот має один підводний човен і близько десяти кораблів, влада також обіцяє побудувати новий корабель класу "корвет", але здебільшого флот оснащений застарілою технікою з радянських часів.

Міністр оборони Єжель висловив сподівання, що Україна побудує корабель класу "корвет", зауваживши, що інакше "в України немає перспективи бути морською державою".

ВМС України: життя чи виживання

Пан Єжель сказав, що перспективний корвет буде закладений, а перший у серії з кількох кораблів буде мати назву "Севастополь".

"Програма "Корвет" вже стартувала. Ми розрахувались за борги, що в нас були і зараз ми робимо все можливе, щоб розпочати планомірно будувати цей корабель. Я думаю, він буде побудований. В іншому випадку у України не буде перспектив бути морської державою," - сказав після від’їзду президента міністр оборони.

Посилена охорона

Численні представники медіа, що висвітлювали хід свята нарікають на тотальний контроль президентською охороною щодо збереження великої дистанції між журналістами та президентом. У раціях охоронців лунали команди «Тримаємо журналістів».

Проанонсоване напередодні спілкування президента із пресою в останній момент було скасовано.

День Флоту України у першу неділю липня відзначають вдруге. Такий указ майже два роки тому видав тодішній президент Ющенко. Раніше День Флоту відзначався одночасно з Днем Флоту Росії.