Київ спростовує чутки про своє банкрутство

Леонід Черновецький і Олександр Попов
Image caption Мер і його перший заступник намагаються знайти вихід із глухого фінансового кута

Київська міська влада поспішила спростувати свої попередні заяви про можливе банкуртсво. Київська міська держадміністрація (КМДА) заявила, що достроково здійснить виплату відсотків за користування кредитами.

Мас-медіа вирішили, що Київ не може розраховуватися за своїми боргами наприкінці минулого тижня.

Тоді міська влада повідомила, що може відтермінувати виплату своїх зовнішніх кредитів.

Адже за перше півріччя Київ недоотримав запланованих доходів. Є також серйозні побоювання, що цьогорічний бюджет міста виконаний не буде.

Борги столиці і країни

Начальник Головного фінансового управління КМДА Віктор Падалка повідомив, що в 5 липня місто виплатило відсотки за минулорічною позикою в українських банків. А наступного дня КМДА має намір виплатити відсотки за іноземними боргами, єврооблігаціями 2004 року.

Загалом КМДА має три заборгованості у вигляді єврооблігацій, вартість яких разом перевищує 700 мільйонів доларів.

Ці борги столиця має виплатити протягом кількох наступних років.

Посилаючись на аналітиків, інформагентство "Рейтер" пише, що звістки про можливу реструктуризацію іноземного боргу Києва призвели до падіння цін на ці єврооблігації.

Київська газета "Дело" вважає, що непевна ситуація довкола столичних боргів могла би завдати шкоди планам українського уряду залучити нові кошти на приватних ринках.

Отримавши згоду на кредити від Міжнародного Валютного Фонду, Кабмін, однак, має намір отримати додатково ще 1 мільярд 300 мільйонів доларів від випуску єврооблігацій.

Чиновники в тривозі

Київські чиновники не приховують своєї стурбованості стосовно стану столичних фінансів.

Минулої п’ятниці Віктор Падалка навів цифри, з яких виходить, що за перше півріччя бюджет Києва недоотримав сьомої частини очікуваних коштів. Він припустив, що цьогорічний бюджет міста може бути не виконано.

Тим часом на обслуговування закордонного боргу столиці цього року треба 480 мільйонів гривень, іще 550 мільйонів треба на виплати за внутрішніми позиками.

Нещодавно призначений перший заступник голови КМДА Олександр Попов заявив минулого тижня, що є загроза перебоїв з постачанням місту газу і електрики цієї зими:

"Ми не впевнені в тому, що у нас буде стабільне забезпечення енергоресурсами. Без наявних фінансових ресурсів за оплату природного газу та електроенергії говорити про стабільне надання комунальних послуг просто нереально".

Міська влада каже, що хоче взяти нові кредити, приблизно на два мільярди гривень, і це дозволить Києву врятувати ситуацію до нового бюджетного року.

Допомогу у виплаті внутрішніх кредитів Київ сподівається отримати від Кабміна. КМДА очікує або допомогу з бюджету наступного року, або відтермінування виплат.

Нові "старі" тарифи

Щоби нормалізувати ситуацію з міським бюджетом, столична влада з початку липня підняла тарифи на тепло та гарячу воду.

Однак чиновники намагаються уникати словосполучення "нове підвищення тарифів".

Вони твердять, що просто повернулися до минулорічних тарифів, які діяли з 1 червня впродовж чотирьох місяців, аж до того моменту, коли їх не знизили перед президентськими виборами.

Заступник голови КМДА Анатолій Голубченко заявив минулого четверга:

"Хочу підкреслити, що обґрунтованість даних тарифів перевірила і Державна інспекція з контролю за цінами, і Антимонопольний комітет України. Жодних порушень не виявлено і зауважень не висунуто. Тож, відповідно до угоди, з 1 липня тарифи вступають в дію".

Хто в місті господар

Тим часом у столичній адміністрації все рідше бачать мера міста Леоніда Черновецького, за якого місто взяло левову частку кредитів.

Колись успішний банкір, а нині чиновник часто бере відпустки, які у КМДА пояснюють необхідністю лікування.

Зокрема, про необхідність надання медичної допомоги мерові згадав минулого тижня перший заступник голови КМДА Олександр Попов. Саме він і лишається керувати столичною владою.

У київській адміністрації відбуваються суттєві кадрові перестановки, після того як в середині червня Олександра Попова звільнили з посади міністра з питань житлово-комунального господарства і призначили першим заступником голови КМДА.