Б.Колесніков: ми подолаємо корупцію на 90%

Борис Колесніков

Віце-прем'єр-міністр з питань Євро-2012 Борис Колесніков розповів Бі-Бі-Сі про основні проблеми України на шляху підготовки до Чемпіонату Європи з футболу та розповів, яким чином їх долатимуть.

Коресподент Бі-Бі-Сі Девід Стерн насамперед запитав віце-прем'єра, які нині найслабші місця в підготовці.

Б. Колесніков: На сьогодні слабкі місця – це підготовка менеджменту. Все таки в Україні, окрім Борисполя і то з натяжкою, не було міжнародних аеропортів у західному розумінні. Бракує досвіду професійного управління міжнародними аеропортами. Ми запросили найкращих світових спеціалістів для того, щоб були відповідні тренінги та моделі розвитку львівського та донецького аеропортів на додачу до Борисполя.

Після відкриття восени 2011 року донецького та львівського аеропортів ми плануємо, зокрема і з British Airways, домовлятися про те, щоб вони літали не лише у Бориспіль, але й в усі міста-мільйонники України.

Бі-Бі-Сі: А скільки все це коштуватиме?

Б. Колесніков: Ну, прямих спортивних витрат буде не більше 700 млн. доларів. Це два стадіони: львівський та київський. Все решта – це національна інфраструктура: аеропорти, нові злітні смуги.

В готелі інвестують приватні кошти, тому це не державні витрати. Тобто витрати не дуже великі, якщо брати виключно футбольну складову.

Звичайно, величезні витрати на будівництво доріг, але не можна сказати, що це витрати, пов’язані з Євро. Це непрямі витрати, їх все одно варто було робити.

Бі-Бі-Сі: А як можна уникнути характерної для Східної Європи, і зокрема колишнього радянського простору, проблеми корупції? Чи це взагалі можливо?

Б. Колесніков: Ви знаєте, на превеликий жаль, остаточно в світі ніхто ще корупцію не подолав. Такі факти, на жаль, були.

Image caption Донецьк першим завершив будівництво стадіону до Євро-2012

Основні витрати – це обладнання. Замовляємо обладнання провідним світовим компаніям, які не ризикуватимуть репутацією. Так корупції можна уникнути на 90-95%.

Бі-Бі-Сі: Я нещодавно зустрічався із захисниками тварин, і вони кажуть, що готуються зачистки вуличних тварин за допомогою дуже жорстоких методів…

Б. Колесніков: Так, я чув. Зараз Україна, як одна зі спадкоємиць СРСР, намагається всі свої внутрішні проблеми прив’язати до будь-якого приводу, який цікавить світову спільноту.

Така проблема, дійсно, є. І центральний уряд до 15 серпня доручив муніципалітетам підготувати плани, і уряд фінансово допоможе кожному муніципалітету в забезпеченні гуманних заходів щодо бездомних тварин.

Цю проблему, однозначно, вирішать. Вона дуже роздута. Не можна сказати, що нічого не роблять: на щастя для Євро і для захисників тварин у жовтні будуть вибори мерів міст. Тому, якщо вони так ставитимуться до бездомних тварин, то вони програють вибори.