Довгий: візит СБУ до Київради обріс міфами

Олесь Довгий
Image caption Олесь Довгий

Cекретар Київради Олесь Довгий твердить, що "візит" представників СБУ до Київради у середу "обріс неправдивою інформацією та міфами".

Промовляючи під час засідання Київради у четвер, Олесь Довгий заперечив, що СБУ вилучила документи з його кабінету і спростував повідомлення про бійку зі співробітниками СБУ, про що повідомлялося раніше.

"Жодних вилучень, жодних документів чи інших речей з мого кабінету не відбувалося. Жодного конфлікту чи тим більше протистояння мене і правоохоронних органів не лише не відбувалося, але і викликало найбільше здивування у мене", - сказав Олесь Довгий.

Він сказав, що заходи СБУ відбувалися в рамках спільних слідчих дій міської влади, СБУ та міліції щодо розслідування "зловживань у різних сферах".

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правосуддя, депутат від НУНС Юрій Кармазін сказав Бі-Бі-Сі, що Служба безпеки, на його думку, діяла неконституційно, здійснивши обшук у кабінеті секретаря Київської міськради Олеся Довгого.

Пан Кармазін вважає, що з позиції законності, для здійснення таких кроків мала б бути постанова суду.

Пан Кармазін висловив здивування, що на цей інцидент не відреагувала Генеральна прокуратура, яка, за словами депутата, закриває очі на порушення закону.

"Згідно із законнністю, яка нині встановлена в коаліції, це нормальне явище. Але, якщо згідно з Конституцією, то для обшуку мало б бути рішення суду. На сьогодні Генпрокуратура не реагує на цю ситуацію."

Щодо порушень у земельній сфері, то, на думку Юрія Кармазіна, вже "розбазарено" тисячі гектарів землі на Київщині.

Водночас, як сказала раніше речниця СБУ, претензій особисто до пана Довгого у Служби безпеки немає. За її словами, йдеться про розслідування карної справи, що стосується земельної сфери.

А перший заступник голови Київської міськадміністрації Олександр Попов розповів, що йдеться про "перевірку за рішенням земельних питань, як і розглядалися в попередні роки".

Питання виділення земельних ділянок київською владою завжди було об’єктом найгострішої критики опозиційних сил.

Зокрема, критики закидали, що у межах столиці землю продають за безцінь, чи розкрадають.

За словами колишнього міністра внутрішніх справ пана Луценка, у прокуратурі понад 100 справ, пов'язаних з київською владою, більшість з них стосується питань землі.