Змін до Конституції референдум не скасує

Підрахунок голосів
Image caption Інтрига навколо закону про референдум протримається до завтра

Верховна Рада проголосувала за поправку до законопроекту про референдуми, який уже викликав бурхливі дебати.

Парламент підтримав зміну, ініційовану опозицією, якою з законопроекту вилучили норму, що дозволяла скасовувати зміни до Конституції всенародним голосуванням.

Опозиціонери та низка експертів раніше припускали, що завдяки цій нормі чинна влада зможе скасувати конституційну реформу 2004 року, а це значно посилить повноваження президента.

Називали навіть дату, коли можуть провести референдум, – 31 жовтня, одночасно із місцевими виборами.

Раніше президент Янукович критикував зміни, внесені до Конституції у 2004, заявляючи, що саме вони призвели до розбалансованості державної влади. Подібна критика лунала свого часу з вуст іншого президента України – Віктора Ющенка.

Хтось працює, хтось святкує...

П’ятничне засідання Ради мало не зірвалося через день народження президента Януковича. Після перерви до сесійної зали повернулося лише кілька десятків депутатів, хоча зареєструвалися майже дві сотні.

Опозиція наполягала на закритті засідання, називаючи це неповагою з боку коаліції. "Коаліція в повному складі святкує день народження президента. Навіщо це знущання над народом", - заявив В'ячеслав Кириленко.

Згодом на засіданні оголосили перерву, і після неї депутати розпочали розгляд законопроекту про референдум. До нього подали майже тисячу поправок, при цьому профільний комітет рекомендував Раді схвалити документ в цілому.

До цього ж документу депутати повернуться в суботу. На 10 липня заплановані два засідання.

Окрім того, у п’ятницю коаліція поповнилася ще п’ятьма депутатами.

До її складу увійшли два члени парламенту від НУ-НС та троє від БЮТ. Тепер в складі коаліції 265 депутатів.