Україні ''далеко'' до вільної торгівлі з ЄС

Герман ван Ромпой
Image caption Герман ван Ромпой

Президент Європейської Ради Герман ван Ромпой під час поїздки до Києва зустрічається з президентом Януковичем та іншими посадовцями.

Очікується, що під час зустрічей йтиметься про можливість запровадження безвізового режиму та зони вільної торгівлі.

Водночас, кореспондент у Брюсселі Сергій Воропаєв каже, що Україна і Європейський Союз ще досить далекі від завершення переговорів про створення зони вільної торгівлі.

За оцінками Європейської комісії, переговори триватимуть ще близько року. Кореспондент цитує наближених до переговорів з боку Європейської комісії, які кажуть, що головна причина полягає в тому, що ця угода буде однією з найамбітніших серед усіх угод про зони вільної торгівлі, які Євросоюз має на сьогодні з різними країнами світу.

Наш кореспондент каже, що, очевидно, є певні проблеми і з українського боку, наприклад якщо йдеться про захист географічних назв.

Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький, який опікується переговорами, зауважив днями у Брюсселі, що такі назви, як «шампанське» чи «коньяк», після підписання такої угоди українські підприємства вже не зможуть вживати, оскільки вони захищаються в Євросоюзі.

За словами Сергія Воропаєва,найбільша проблема полягає не в тому, як зобов’язати українських виробників не використовувати захищені географічні назви, а як забезпечити, щоб оці захищені назви – той самий «коньяк» чи «шампанське» – не потрапляли до України з сусідніх країн. З таких країн, як Росія, Білорусь, Казахстан, де ще не захищають географічні назви.

Безвізового режиму "не буде"

За словами нашого кореспондента, перспектива запровадження безвізового режиму "не така близька", як хотілося б владі у Києві.

Сергій Воропай зауважує, що впродовж останніх 5 років «найменша тема безвізового режиму стала темою піару вищих українських посадовців, однак все робиться не так швидко, як хотілося б, і цього року, звичайно, безвізового режиму не буде».

Президент Янукович нещодавно запевняв, що Україна "могла б підписати" угоду про безвізовий режим з ЄС до кінця цього року.