Кастро вперше за 4 роки вийшов на люди

Фідель Кастро

На офіційному вебсайті кубинських властей з'явилися перші за чотири роки фотографії Фіделя Кастро на людях.

Відколи колишній кубинський лідер захворів чотири роки тому, в кубинській пресі подекуди з'являлися фото або відео з Фіделем Кастро, однак завжди з місця, де він одужував, яке не розголошувалося.

На останніх фото усміхнений сивобородий Кастро у тепер уже звичному спортивному костюмі розмовляє зі співробітниками однієї з наукових установ у Гавані.

Зняті у Національному центрі наукових досліджень у Гавані фото були виставлені у блогах двох відомих кубинських журналістів.

Чотири знімки зробили на своїх мобільних телефонах самі співробітники центру.

"Він худий, але виглядає добре. Як каже наш директор, він перебуває у гарній інтелектуальній формі" - підпис під однією з фотографій у блозі журналіста Розе Баеса.

Це фото і коментар надіслав журналісту один зі співробітників наукового центру, який не назвався.

Він розповів, що Фідель Кастро зупинився, привітався і послав усім повітряний поцілунок.

Фото згодом передрукував офіційний вебсайт Cuba Debate, який регулярно публікує редакційні статті Фіделя Кастро під назвою "Роздуми".

Лідерові кубинської революції виповнилося 83 роки.

Його не бачили на людях із липня 2006 року, коли йому зробили серйозну операцію, після якої він передав владу, спочатку тимчасово, а потім і остаточно, своєму молодшому братові Раулеві.

Візит Фіделя Кастро до Національного центру наукових досліджень, як повідомляють, відбувся 7 липня.

Досі єдиним джерелом інформації про стан здоров'я колишнього керівника Куби були повідомлення високопосадовців, які відвідували Кастро.

Діагноз команданте та інформація про стан його здоров'я є державною таємницею.

Минулого року Кастро заявив, що не думає, що стане свідком переобрання Барака Обами на новий президентський термін у 2012 році.

Однак із цієї заяви не зрозуміло, чи мав команданте на увазі своє здоров'я чи політичне здоров'я американського лідера.