День народження Януковича святкували 3 дні

Своє 60-річчя президент України відзначав 9 липня – у Києві, 10-11-го – у Криму. Туди на неформальну зустріч прибуло 5 президентів країн СНД.

Image caption Неформальний самміт СНД

Трансляції з самміту для журналістів не було. Скасували і заплановані раніше відвідини прзидентами Сімферополя для показу авіатехніки. Політичний оглядач Сергій Руденко, який нині перебуває в Криму, сказав в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі, що цьогорічне святкування у Криму дня народження президента пройшло відносно скромно.

Форум: Що би ви подарували президенту?

Сергій Руденко: Як розповідають очевидці, воно відбувалося у досить вузькому колі – саме на урочистостях у Ялті було десь 40-50 персон (якщо не рахувати артистів, що розважали гостей Януковича). За часів Леоніда Кучми дні його народження святкувалися у Криму більш масштабно, але це більше нагадувало родинні свята. Святкування 60-річчя Януковича все ж таки було напівофіційним, хоча організатори самміту лідерів держав СНД намагалися надати тому заходу неофіційного характеру. Самміт був дуже коротким і дещо умовним. Скасували навіть заплановану на неділю поїздку до Сімферополя на оглядини авіатехніки.

Бі-Бі-Сі: Пане Руденко, а як поставилися до цих урочистостей мешканці Криму, де, як кажуть, скрізь були перекриті дороги…

Сергій Руденко: Це традиційно буває, і всі були попереджені, що дороги будуть перекриті. Що ж стосується інших атрибутів святкування, то мене дуже здивувала кількість біг-бордів між Сімферополем і Ялтою. Вся дорога була буквально усіяна цими плакатами. На них під портретами президента написано "Янукович – це надія Криму" . Інший слоган "Сильна влада – сильний Крим". Режим секретності щодо графіку руху президентів був традиційним. І це зрозуміло, бо все-таки в Криму тоді було 6 глав держав включно з Януковичем.

Бі-Бі-Сі: Що стосується власне святкувань, то чи ви чули, що подавали до святкового столу учасникам зустрічі?

Сергій Руденко: Я таких деталей не знаю, бо кількість осіб, дотичних до святкувань, була обмежена. Навіть ті, з ким я спілкувався і які мають досить високі позиції у владі, не могли мені розповісти таких подробиць. Я був дуже здивований тим, чесно кажучи.

Бі-Бі-Сі: Чи були під час зустрічі президентів у Криму зроблені якісь серйозні заяви, чи то були здебільшого привітання іменинника?

Сергій Руденко: Це були традиційні хвалебні промови на адресу Януковича. Мені здається, що той самміт взагалі не треба було оголошувати і проводити. Але, очевидно, його організатори схотіли надати офіційного статусу приїзду 5 глав іноземних держав до Ялти. І тому, власне, той самміт назвали неформальним. Насправді, що саме вирішувалося за столом, де сиділи президенти, знають лише вони. Можливо, рішення цієї зустрічі, якщо вони були ухвалені, оприлюднять згодом.

Новини на цю ж тему