Міліція: злочинність в Україні зростає

колегія МВС

Керівництво міліції заявило, що за перше півріччя цього року в Україні майже на третину збільшилась кількість зареєстрованих злочинів.

Про це на розширеному засіданні колегії МВС повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Попков.

Ця заява пролунала через кілька днів по тому, як екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко навів дані статистики щодо значного збільшення рівня злочинності.

За словами генерал-лейтенанта Попкова, кожен другий зареєстрований злочин загально кримінальної спрямованості залишився нерозкритим.

Нерозкритим залишилося кожне сьоме навмисне вбивство, кожне третє тяжке тілесне ушкодження, кожний восьмий розбій. Менше, ніж торік, розкрито злочинів минулих років.

Опозиція критикує МВС

Минулого тижня на телевізійному ток-шоу екс-міністр внутрішніх справ і нині опозиційний політик Юрій Луценко вперше повідомив про збільшення статистики злочинності.

За словами пана Луценка, злочинність збільшилася на 50%, в тому числі на 40% зросли тяжкі й особливо тяжкі злочини.

Image caption Генерал-лейтенант Сергій Попков визнає збільшення кількості злочинів

Інший опозиційний політик Геннадій Москаль, колишній заступник міністра внутрішніх справ, звинуватив керівництво МВС у применшенні реальної статистики зростання кількості злочинів.

Проблема визначень

На колегії МВС пролунала інформація, що причиною зростання рівня злочинності, перш за все, стало зростання у два з половиною рази кількості крадіжок.

У міліції вважають, що таке зростання дали зміни у законодавстві, адже при кваліфікації злочинів зменшено розміри завданого збитку.

МВС готове з цим боротися, вимагаючи нових змін у законах, тобто маючи на меті знову пом'якшити або скасувати кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки.

В офційному повідомленні з колегії сказано, що "МВС спільно з Генеральною прокуратурою підготували пропозиції щодо збільшення межі настання кримінальної відповідальності за викрадення чужого майна".

В середині червня опозиційні фракції у Верховні Раді намагалися відправити у відставку міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, але для ухваленння рішення їм не вистачило голосів.