Відмінниця Естонія запроваджує євро

Естонія

Міністри фінансів Європейського Союзу обговорюють останні подробиці щодо запровадження в обіг Естонії євро і визначають обмінний курс європейської валюти.

Після того як економіка цієї маленької країни згорнулася на 14%, естонські власті вдалися до жорстких заходів економії, і тепер Естонія має найменший у Європейському Союзі національний борг.

Запровадження в Естонії євро сприйняли як гарну новину у сусідніх Литві та Латвії, які сподіваються приєднатися до спільної європейської валюти у 2014 році.

Міністри фінансів ЄС по суті офіційно оголосили в Брюсселі про запровадження євро в Естонії вже в січні.

Вона тепер відповідає всім критеріям, необхідним для приєднання до єврозони, чого не можна сказати про ті країни, які вже мають в обігу спільну валюту.

На тлі своїх сусідів, Латвії та Литви, Естонія виглядає такою собі економічною зіркою.

Тоді як уся єврозона переживає кризу, може здатися дивним, що до неї хтось ще хоче приєднатися, особливо, коли від тебе вимагають запровадження найжорсткіших із будь-коли бачених у Західній Європі заходів.

Однак відмінниця Естонія самотужки позбулася тавра безперспективної для приєднання до єврозони, яке донедавна мали всі три балтійські країни.

Для Латвії та Литви головне те, що Брюссель виконав свою обіцянку.

Попри проблеми в Греції, головні сподівання не змінилися.

Для балтійських урядів євро залишається надією на майбутнє процвітання, заради чого було варто скоротити зарплатню і затягти паски.

Перспектива зміни власної валюти на європейську вже пожвавила закордонні інвестиції в естонську економіку і допомогла зменшити рівень безробіття.

Аби що говорили критики, євро залишається брендом, із яким бізнесмени почуваються зручніше і безпечніше, аніж з будь-якою національною валютою.