Українські заручники збанкрутілої Karya Tour

Українська Асоціація лідерів турбізнесу заявляє, що під питанням залишається повернення з Туреччини 1650 українських туристів, які мають залишити ту країну упродовж 12 днів.

Причина проблем із поверненням відпочивальників додому – у труднощах, що виникли в роботі туроператора Karya Tour Ukraine.

8 липня в провінції Анталія українських туристів, які придбали путівки компанії Karya Tour, почали виселяти з готелів, оскільки, як було сказано, туристичний оператор не сплатив гроші за заброньовані для туристів номери.

У свою чергу туроператор Karya Tour Ukraine заявив про фінансові проблеми приймаючої сторони – турецької компанії Sunspot Seyhat Ltd Sti, яка начебто не може виконати взяті на себе зобов`язання з прийому і розміщенню туристів у Туреччині.

У четвер, 8 липня, стало відомо також, що туристичне агентство Sunspot, яке, крім України, працює на ринку туристичних послуг Словаччини, Польщі, Угорщини за основним напрямом Анталія (Туреччина), припинило свою діяльність.

10 липня в Україні Асоціація лідерів турбізнесу створила оперативну групу для забезпечення координації дій туроператорів-членів АЛТУ.

Та група опікуватиметься зокрема врегулюванням проблем з трансфером і розміщенням, котрі виникли в українських туристів, які перебувають на відпочинку в Туреччині.

Оперативна група АЛТУ співпрацює з Почесним консульством України в Анталії та створеним у перші дні конфлікту оперативним штабом у Туреччині, який очолює губернатор Анталії.

За інформацією оперативного штабу, на момент виникнення кризової ситуації загальна кількість осіб, які потребували врегулювання проблем упродовж двох найближчих тижнів, становила 3667, серед них 2654 - громадяни України, 1013 – громадяни інших країн, зокрема ЄС.

Турецька сторона запевняє, що зробила все належне, аби близько 4000 туристів, які приїхали в Анталію, не зазнавали труднощів під час відпочинку і проблем із поверненням у свої країни.

Зокрема, до понеділка, 12 липня, компанія TEZ Tour мала забезпечити всі умови для повернення 1800 туристів.

Ще 1650 українських туристів, за інформацією української Асоціації лідерів туристичного бізнесу, після завершення відпочинку потребуватимуть повернення додому упродовж найближчих 12 днів.

Що стосується ймовірних вимог туристів відшкодувати збитки від неякісних послуг, то Асоціація розпочала роботу з консолідації можливих судових позовів.

Уточнюється також перелік турагентів, що виявилися втягнутими в ту справу. Їм асоціація надає безкоштовні консультації щодо того, як працювати зі скаргами туристів та як знайти найбільш оптимальні варіанти виходу з ситуації.