Центральна влада рахує землю в регіонах

Земля

У цілій низці українських областей працює міжвідомча робоча група, створена за дорученням президента Януковича.

До неї увійшли представники Адміністрації президента, уряду, парламенту та контролюючих органів.

Крім того, до регіонів уже вирушили 4 групи фахівців та посадовців із Державного комітету із земельних ресурсів.

За повідомленням прес-служби комітету, першочерговими для перевірки були визначені Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, Київська область, місто Київ, Запорізька, Черкаська, Волинська і Закарпатська області.

Фахівці під час перевірки серед іншого мають з‘ясувати, як захищене в Україні одне із засадничих конституційних прав громадян – право власності на землю. За попередніми підрахунками, термін перевірки однієї області має скласти близько одного тижня.

Загалом на вивчення ситуації в Україні президент дав міжвідомчій робочій групі шість місяців. Саме за півроку вона має відзвітувати, як місцева влада в регіонах використовує землі оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, а також землі водного та лісового фонду.

Голова Держкомзему Олег Кулініч метою перевірок називає наведення ладу у сфері землекористування на території всієї країни.

"Реалізація державної програми дозволить майже стовідсотково розібратися з усіма порушеннями конституційних прав громадян та підприємств щодо користування земельними ресурсами. Оцінкою ефективності означеної програми стане повернення земельних ділянок їх справжнім власникам та викорінення хабарництва серед чиновників на місцях", - каже пан Кулініч.

Земельні перевірки почалися з Києва після того, як команда Януковича призначила в заступники мера Черновецького представника чинної влади Олександра Попова.

За інформацією з Держкозему, "аналіз рішень Київської міськради та розпоряджень міськадміністрації засвідчив той факт, що земельні ділянки в Києів розподіляються без врахування екологічної доцільності та без соціальних інтересів суспільства. При цьому процеси розподілу проходять непрозоро, закрито від громадськості міста та держави, що створює умови для зловживань та корупційних проявів".

Наприкінці минулого тижня українська преса повідомила про арешти у стінах Київради.

Зокрема пролунала інформація, що СБУ затримала двох працівників Ради, які опікувалися земельними питаннями. І хоча в СБУ не підтверджують факти затримання, речниця Служби сказала, що обшуки справді проводилися в рамках кримінальної справи, у якій фігурує також секретар Київради Олесь Довгий. Обшуки в його кабінеті відбулися раніше.

Бі-Бі-Сі запитала депутата Київради від блоку Кличка Дмитра Андрієвського, як вплинув на роботу Київради початок перевірки земельних питань.

Дмитро Андрієвський: У Києві продовжується розподіл земельних ресурсів навіть незважаючи на те, що Олександр Попов, який нині виконує обов‘язки голови Київської міськадміністрації, зробив відповідні зауваження і звернувся до депутатів Київради і офіційно до секретаря Київради з проханням не розглядати майнові та земельні питання. Причина такого прохання в тому, що ті питання не пройшли опрацювання у відповідних управліннях КМДА. Однак, незважаючи на це, секретар Київради поставив це питання на голосування, і депутати проголосували за те, що сесія продовжує розглядати земельні питання. Тому, на превеликий жаль, сесія Київради працює у започаткованому Черновецьким режимі.

Бі-Бі-Сі: Це свідчить про те, що Леонід Черновецький все ще має більшість у Київраді?

Дмитро Андрієвський: Та більшість, земельна більшість, яку сформував Черновецький ще три роки тому, продовжує працювати. На превеликий жаль, я бачу, що там є і представники Партії регіонів, які голосують разом з командою Черновецького земельні питання…

Бі-Бі-Сі: Чи мають рацію експерти, які припускають, шо земельні перевірки в Київраді можуть свідчити, що команді Черновецького не вдалося домовитися із командою Віктора Януковича про перерозподіл повноважень у столиці.

Дмитро Андрієвський: Я дуже сумніваюсь, що так звана команда Черновецького спроможна вести з діючим президентом будь-які переговори щодо балансу повноважень. Вони можуть вести переговори про те, що хтось може залишитися на посаді, а проти когось не будуть порушені кримінальні справи. Такий порядок денний може бути. А домовлятися сьогодні з президентом щодо владних повноважень вони зараз неспроможні і не мають ресурсів для таких переговорів.