Sea Launch: новий контракт

пускова платформа Sea Launch
Image caption Наприкінці 1990-х років Sea Launch був у самому центрі уваги мас-медіа. Тепер він намагається вибратися з банкуртства

Міжнародний концерн Sea Launch повідомив інформагентству "Інтерфакс", що підписав контракт на запуск супутника зв'язку AsiaSat.

Sea Launch здійснює запуски супутників з морської платформи за допомогою розробленої у Дніпропетровську ракети-носія "Зеніт-3SL".

Супутники AsiaSat планують запустити у 2012-2014 роках. Зараз супутниковий оператор AsiaSat має у своєму розпорядженні три супутники, що дозволяють мільйонам людей у 50 країнах світу мати доступ до телебачення, телефонного зв’язку та інтернету.

Sea Launch: після банкрутства

Sea Launch має намір відновити запуски наступного року, запустивши три супутники. Іще принаймні чотири космічних апарати мають бути виведені на орбіту 2012 року.

Рік тому компанія Sea Launch оголосила про своє банкрутство, посилаючись на економічну кризу.

Незважаючи на банкрутство Sea Launch, минулого року запущено чотири супутники: один з морської платформи і три з космодрома "Байконур", у рамках програми Land Launch.

У травні нинішнього року Sea Launch заявив про наміри реструктуризації, щоби поновити свою діяльність. Очікується, що план реорганізації може бути затверджений судом 27 липня.

Sea Launch працює уже півтора десятиліття, запускаючи супутники з морської платформи "Одіссей" з весни 1999 року. За цей час компанія здійснила 28 успішних запусків. Два завершилися невдачею.

Частина акцій Sea Launch належить українському підприємству "Південмаш". Його іншими акціонерами є американський авіакосмічний гігант Boeing, британсько-норвезька компанія Kvaerner Group, і російський концерн "Енергія".