В Україні з ВІЛ гірше, ніж в Африці

СНІД
Image caption В Україні приріст ВІЛ-інфікованих - за рахунок ін'єкційного вживання наркотиків

Згідно з новими цифрами, які оприлюднив підрозділ ООН з боротьби з ВІЛ-СНІДом, темпи поширення ВІЛ-інфекції серед молоді в більшості вражених країн падають; виняток становить лише ситуація в Україні і Росії, де кількість ВІЛ-інфікованих серед юнацтва віком від 15 до 24 років і далі зростає.

В країнах Африки статистика ООН найкраща: подекуди темпи поширення ВІЛ-СНІДу впали на 25%. Згідно з висновками ООН, молодь змінює свою статеву поведінку у відповідь на інформаційні та профілактичні кампанії: використовує презервативи і відкладає на пізніше початок сексуального життя.

В Україні і Росії, де приріст нових випадків ВІЛ-інфекції відбувається переважно за рахунок ін’єкційного вживання наркотиків, ситуація діаметрально протилежна.

Рівень поширення інфекції серед української та російської молоді зростає, і як стверджує ООН, влада недостатньо робить для того, щоби зупинити темпи зростання інфікованості ВІЛ-СНІДом.

У неділю, 18 липня, у Відні відкривається масштабна міжнародна конференція, присвячена боротьбі зі СНІДом.

ООН закликає країни світу радикально змінити підходи до лікування ВІЛ-СНІДу: зробити дешевшим лікування, спростити процедуру надання медичної допомоги інфікованим і прискорити діагностику.

Тим часом британські медики в спеціалізованому виданні стверджують, що Росія та Україна могли би суттєво зменшити темпи поширення ВІЛ-інфекції, якби скасували кримінальне переслідування ін’єкційних наркоманів.