Проблеми Karya Tour не налякали українців

Кілька тисяч українських туристів у Туреччині, які минулої п'ятниці несподівано отримали вказівку залишити свої готелі, зможуть залишитися в країні до вказаного у путівці дня, - запевняють в асоціації лідерів туристичного бізнесу.

Це питання вже погоджене з авіаперевізником, який взяв на себе зобов'язання повернути всіх українських громадян із Туреччини до кінця липня.

Але що робити тим, хто вже купив путівку на серпень.

Юристи попереджають, що повернути гроші буде дуже складно.

У минулі вихідні близько ста людей не змогли вилетіти до Туреччини, хоча й мали сплачені тури.

Докладніше читати тут

В Асоціації лідерів туристичного бізнесу переконані, що найголовніша проблема у скандалі з путівками від туристичного оператора Karya Tour - це недолугість українського законодавства.

Представник туристичної індустрії Йосип Андрик розповідає, що іноземні туристи не мали жодних проблем, бо у них було відповідне страхування.

"Крім наших громадян постраждало ще близько тисячі людей - це громадяни Словаччини, Угорщини і Польщі. Так я вам скажу, що шуму там взагалі не було, тому що у цих країнах діють закони, і туристи застраховані від таких речей. Страхові компанії призначили інших операторів, доплатили за готелі, літаки і трансфер, і громадяни цих країн спокійно собі продовжили відпочинок".

Асоціація туризму наполягає на внесенні змін до законодавства, щоб таких прикрих ситуацій з українськими туристами не було. А поки фахівці радять туристам уважно читати договір і зберігати всі чеки.

У державній службі туризму і курортів наполягають, що не варто через банкрутство однієї туристичної компанії відмовлятися від поїздок до Туреччини, бо є багато інших компаній, які можуть забезпечити якісний відпочинок за кордоном.

Коли повернуть гроші туристам, які купили путівки у Karya Tour на серпень, - невідомо. У туркомпанії запевняють, що все відшкодують, однак не говорять коли.

На Інтернет-сайті Karya Tour не має жодних повідомлень про проблеми у компанії. Там і зараз можна підшукати тур до Туреччини з вильотом у найближчі дні.

Керівник Асоціації лідерів турбізнесу України Олена Шаповалова твердить, що деякі туристичні агенти продавали путівки від Karya Tour, як свої, і складали такий договір, за яким потім, туристам буде важко повернути свої гроші.

"Відразу хочу сказати, що з юридичної точки зору ті агенти, які реалізовували путівки Karya Tour і при цьому підписували свій варіант угоди, шансів повернути гроші назад буде дуже мало".

Туреччина вважається найпопулярнішим напрямком відпочинку українців через доступні ціни, гарний сервіс і візи, що ставлять просто на кордоні.

В Асоціації туризму вважають, що це не зміниться. Більше того, ціни на тури можуть зрости.

Розповідає Олександр Новіковський, член президії асоціації лідерів турбізнесу України: "Міжнародна мандрівка пов’язана з витратами, і вони мають бути адекватними. Не може доба в готелі у Туреччині, Єгипті, Лондоні чи Криму коштувати десять або п'ятнадцять доларів. Якщо ми візьмемо туристичні пакети, які були присутні на ринку за триста, чотириста чи п’ятсот доларів, це неадекватна ціна, і таких цін не має бути на ринку. Може бути підвищення вартості мандрівки, але такий крок направлений на одужання. Дуже дешевих цін не повинно бути, вони можуть часом з’являтися, але, в цілому, - ні".

Хто взяв на себе фінансові зобов’язання за нинішній відпочинок українських туристів?

Karya Tour вже оголошена банкрутом. Турецька фірма теж визнала своє банкрутство. Хто нині оплачує відпочинок українських туристів - невідомо. В Асоціації лідерів туристичного бізнесу говорять, що Karya Tour допомагають партнери – туристичні фірми, авіакомпанії, власники турецьких готелів.

Берат Їлдиз, аташе з питань культури та інформації посольства Туреччини в Україні розповів: "Туристи повертаються не всі разом, а проводять той час, який мали, а потім їдуть додому. Банкрутство такого великого турецького оператора вирішується. Це були загальні зусилля і туроператорів, і власників готелів, яким це, до речі, було невигідно. Вони втратили мільйони доларів. Але, тим не менше, все закінчилось успішно і туристи лишилися відпочивати".

У Туреччині переконані, що ситуація з Kаrya Tour не матиме серйозного впливу на потік туристів з України. Кількість охочих відпочити на турецьких курортах постійно збільшується.

У туристичних агентствах твердять, що готелі та літаки з України до Туреччини переповнені, і зараз важко знайти тур на кінець липня, бо все вже викуплено.