Профспілки: Подорожчання газу лише з нашої згоди

Газова плита для приготування їжі
Image caption Газ для населення подорожчає з 1 серпня

Федерація профспілок України вимагає він Національної комісії регулювання електроенергетики скасувати рішення про підвищення цін на газ для населення, а у майбутньому подібні рішення ухвалювати лише за згодою профспілок.

Уряд наполягає, що ціни на газ для населення піднімають через вимогу МВФ. Читати подробиці

ФПУ запевняє, що рішення НКРЕ про подорожчання в 1,5 рази газу для населення було ухвалене з грубим порушенням норм законодавства України та принципів соціального діалогу.

Жодних погоджувальних процедур щодо намірів підвищити ціни на газ для населення не провадилося, - запевняють профспілки, зауважуючи, що ухваленням того рішення комісія проігнорувала урядову постанову від 24 лютого 2010 року про збереження незмінними цін на побутові потреби до кінця цього року.

У заяві Федерації профспілок, яку очолює представник Партії регіонів Василь Хара, чимало критики на адресу уряду під проводом іншого представника Партії регіонів Миколи Азарова:

"Прикро констатувати, що уряд Азарова розпочав свою діяльність з ігнорування громадської думки при прийнятті такого соціально важливого рішення, що впливає на добробут практично кожної сім’ї.І це тоді, коли глава держави постійно наголошує про необхідність посилення соціального діалогу та врахування думки громадськості".

Дісталося від ФПУ й відомству, яке очолює ще один представник коаліції під проводом Партії регіонів Олександр Лавринович:

"Дивує позиція Міністерства юстиції України, яке, порушуючи Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, не відмовила НКРЕ у державній реєстрації постанови №812, прийнятої без погодження з профспілками".

Уряд тим часом намагається заспокоїти українців, що подорожчання газу з 1 серпня - то не так вже й страшно.

Міністерство житлокомунгоспу підрахувало, наскільки більше доведеться платити людям за побутові зручності через підвищення ціни на газ.

За прогнозними розрахунками міністерства, середній тариф на опалення збільшиться на 73 копійки за 1 квадратний метр опалюваної площі. Тобто, за двокімнатну квартиру площею 40 квадратних метрів, треба буде додатково сплатити за тепло близько 30 гривень на місяць.

1 кубометр гарячої води подорожчає на 3 гривні 82 копійки і для киян коштуватиме близько 15 гривень. А це означає, що родина, яка споживає за місяць 5 кубометрів, збільшить свої побутові витрати ще на 20 гривень.

Газ на комунально-побутові потреби населення зросте в ціні майже на 27 копійок за 1 кубометр.

Міністерство запевняє, що уряд подбав про те, щоб захистити населення, а саме, вирішив значно розширити коло сімей, які можуть скористатися державною допомогою - субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Держава відтепер компенсуватиме витрати, які перевищують 15% сукупного доходу для сімей працездатних (раніше було 20%) . Для родин непрацездатних компенсуватимуть витрати, які перевищуватимуть 10%, а не 15% (як було дотепер) сукупного доходу пенсіонерів та інвалідів.