Росія знемагає від спеки

Росія потерпає від найбільшої за останні 30 років спеки. Такої посухи, як зараз, тут не було вже років 100.

Впродовж останніх двох тижнів на більшості території Заходу Росії стовпчик термометра не опускається нижче 35 градусів. Аграрії побоюються за свої врожаї, десятки людей щодня топляться у водоймах, рятуючись від спеки.

У той час, як центр Москви знемагає від спеки, машини поливають вулиці водою, щоб не дати розплавитися асфальтові. Стовпчик термометра тут не опускається нижче 30-градусної позначки. І так триває вже два тижні.

У південній частині Росії ситуація ще гірша. Там температура наближається до 40 градусів. Дощів не було із зими, через що гине врожай. Колін Хінчлі із Нотінгема, який зараз працює фермером у Пензі, що на березі Волги, говорить про невтішні прогнози на цьогорічний врожай.

"У нас було 10 міліметрів опадів. Спека, яка сягає понад 35 градусів, випалила увесь наш врожай. Загинуло десь 50 відсотків озимини, а з того, що було посіяне навесні, практично не буде нічого".

Але зараз загрозою для більшості росіян є не голод, а небезпека втопитися. На озерах та річках поблизу Москви можна бачити групи людей, які, хильнувши горілки, стрибають у воду.

Результат передбачуваний - за останні два тижні втонуло 230 людей. Останній жахливий випадок трапився в одному із дитячих таборів. Там втопилося шестеро школярів через те, що їхні вихователі були п"яними. Прогнозують, що спека протримається в Росії ще принаймні з тиждень. Очікують, що температура повітря може підскочити до рекодних + 37.