VIP-відпустка: Крим, картопля, лікарня

Відпочинок на Балі
Image caption Дарма шукати на цьому пляжі на острові Балі українських посадовців. Вони - в Криму.

Після виходу у відпустку Віктора Януковича високі посадовці масово залишають Київ і відбувають на відпочинок.

Більшість намагається провести хоча б частину відпустки в Криму, де президент має намір пробути приблизно місяць.

Однак дехто хотів би копати картоплю і навіть працювати санітаром у лікарні для бідних.

Янукович: усі в Крим!

Відпочинок пана Януковича розпочався святкуванням його дня народження у Києві, але вже наступного дня в Криму його вітали президенти кількох пост-радянських країн.

Image caption Свій відпочинок у Криму президент розпочав з неформальної зустрічі з колегами

Свій відпочинок на чорноморському узбережжі президент планує поєднати з роботою. У виборі місця відпустки є й елемент особистого прикладу: пан Янукович вважає, що українські чиновники зобов’язані відпочивати саме в Криму. Аби сприяти його економічному відродженню.

Наприкінці червня Янукович заявив: "Треба їхати в Крим відпочивати, шановані колеги. І вкладати в Крим нам з вами душу і серце, щоб не соромно туди було їздити раз на рік і дійсно відпочивати".

Разом із Віктором Януковичем у Криму відпочиває і глава його адміністрації Сергій Льовочкін.

Інформагентство "Українські новини", посилаючись на джерело в адміністрації, повідомляє, що Янукович і Льовочкін пробудуть у Криму до 23 липня.

Потім на кілька днів президент приїде до Києва - і знов повернеться на півострів. Але тоді у графіку Віктора Януковича будуть уже робочі поїздки й заходи.

Ранше журналісти критикували президента за те, що він нібито не розрізняє відпочинок і час на роботі. Зокрема видання "Українська правда" закидає Януковичу приватну поїздку, прощу на гору Афон у Греції, за рахунок державних коштів.

Крим - то Крим!

Саме на півострові має намір відпочивати і прем’єр-міністр Микола Азаров.

Голова Верховної Ради теж повідомив журналістам, що їде до Криму. Після того Володимир Литвин відвідає батьків і тещу, котра живе у селі.

Спікер сказав, що це буде саме час копання картоплі. Але він сам копати не буде, а лише "мобілізовуватиме на цю роботу".

В Криму пан Литвин має намір грати у футбол і волейбол. "Будемо грати, спілкуватися. На пляжі я не сиджу", заявив він.

Міністр юстиції Олександр Лавринович відпочиває у Криму і в Карпатах. Газета "Сегодня" дізналася, що він дуже любить плавати.

Міністру культури Михайлові Кулиняку в Криму теж дуже подобається: "В Крим поїду, чесно, мені там дуже подобається. Звичайно, трохи сервіс треба підтягнути".

Санітарка Герман

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман планує тиждень своєї відпустки використати для роботи санітаркою в лікарні для бідних.

Про це вона заявила в інтерв’ю журналістам.

Решту часу посадовець має намір провести в горах на кордоні між Швейцарією та Італією.

В мас-медіа також просочилася інформація, що частину своєї відпустки проведе за кордоном і пан Льовочкін.

Принаймні частину своєї відпустки за кордоном проведе і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Він відпочиватиме в Ізраїлі, щоправда, поєднуючи це з роботою.

Депутати: 38 тисяч на відпустку

Народні депутати отримали відпускних на 38 тисяч гривень. Загалом літні канікули політиків коштуватимуть українським платникам податків 17 мільйонів гривень.

Разом із тим, газета "Комсомольська правда в Україні" підрахувала, що 174 депутати за час сесії не подали жодного законопроекту. Серед цих найпасивніших - 85 регіоналів, 52 БЮТівці, 25 НУНСівців, 7 членів Блоку Литвина й 5 комуністів.

Крім того, зазначає видання, багато депутатів не відвідують засідання Верховної Ради і не працюють у комітетах.