Конференція зі СНІДу: Україна - лідер в Європі

Логотип конференції щодо ВІЛ/СНІДу
Image caption Логотип конференції щодо ВІЛ/СНІДу у Відні

Близько 20 тисяч науковців, медиків та урядовців беруть участь у Міжнародній конференції щодо боротьби зі СНІДом у Відні. Учасники упродовж 6-ти днів обговорюють останні досягнення у боротьбі з цією хворобою.

За оцінками ООН, у світі наразі нараховується 33,4 млн. ВІЛ-інфікованих.

Щороку від СНІДу у світі помирає близько 2 млн. людей. А нових випадків захворювання 2008 року у світі було 2.7 млн.

Найбільше ВІЛ-інфікованих у світі в Африці в країнах на південь від Сахари. На другому місці за числом інфікованих – Азія.

Водночас Україну вважають країною, де рівень захворіння на ВІЛ/СНІД зростає найбільшими темпами, переважно серед наркозалежних.

В Україні - понад 440 тисяч ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД і це - найвищий рівень захворювання серед дорослого населення (1,6%) в Європі.

Станом на початок 2009 року (за даними Міжнародного Альянсу ВІЛ/СНІД в Україні) під диспансерним наглядом в Україні перебуває 91 717 ВІЛ-інфікованих, зокрема 10 410 хворих на СНІД.

Найвищі рівні поширення ВІЛ-інфекції в Дніпропетровській, Одеській, Донецькій, Миколаївській областях, м. Севастополь та в Криму.

Загалом у переліку країн з найвищим рівнем інфекції ВІЛ/СНІДу Україна посідає 29 місце на рівні з Ямайкою. А очолює список Свазіленд, де хворих на ВІЛ/СНІД - понад 26% від загального числа населення.

Загалом у Східній Європі - 1,5 млн. ВІЛ-інфікованих.

Стаття з Ґардіан:Чому Україна повертає навспак свою політику з ВІЛ-СНІДу?

Напередодні конференції Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД оцінив, що на подолання епідемії до 2030 року щороку потрібно буде до 35 млрд. доларів.

Активісти Альянсу твердять, що влада, яка керує національними програмами з боротьби зі СНІДом, повинна усунути в деяких країнах перешкоди на шляху доступу до ліків та послуг таких груп, як наркозалежні, повії та гомосексуалісти.

Альянс твердить, що його працівники були свідками того, як в Україні наркозалежні не могли отримати терапевтичне лікування у вигляді замінників наркотиків і, як лікарів, які виписували їм такі замінники, ув’язнювали.

Міжнародний Альянс закликає декриміналізувати політику у галузі наркотиків.