Антонов покаже у Британії новий Ан-158

Ан-158
Image caption Вартість літака Ан-158 може сягати 30 мільйонів доларів

Авіаконцерн "Антонов" представить на міжнародному авіасалоні у "Фарнборо" у Великій Британії новий пасажирський літак – регіональне реактивне судно нового покоління Ан-158.

Авіасалон стартує 19 липня і триватиме тиждень. Напередодні Ан-158 здійснив переліт з Києва до Лондона.

"Антонов" вперше презентував цей літак у квітні. Виробник називає серед переваг комфортабельність пасажирської кабіни (відповідає рівню магістральних літаків), а також можливість базуватися на широкій мережі аеродромів.

Ан-158 вже здійснив більше 30 польотів тривалістю понад 70 годин. До кінця року "Антонов" планує завершити серію випробувань та отримати сертифікат типу для цього літака.

Ан-158 є модифікацією іншого пасажирського літака – Ан-148, але на відміну від нього, вдосконалену конструкцію крила, потребує менше палива та має довший корпус. Завдяки цьому може вміщати більше пасажирів: до 99.

"Антонов" працює над запуском літака у виробництво у співпраці з російськими партнерами. На підприємстві сподіваються під час авіасалону у Великій Британії укласти угоди з потенційними покупцями літаків.

Раніше президент ВАТ "Мотор-Січ" В’ячеслав Богуслаєв в інтерв’ю ЗМІ припустив, що саме з літаками Ан-148 і Ан-158, а згодом Ан-168 та Ан-178, Україна зможе гідно конкурувати із виробниками США та Європи.

А на початку липня стало відомо, що "Антонов" разом із американською компанією "U.S.Aerospace" беруть участь у тендері на постачання літаків-заправників військово-повітряним силам США.

Image caption "Фарнборо" спеціально проводять у ті роки, коли не відбувається французький авіасалон "Лє Бурже"

Авіасалон "Фарнборо" - один з найбільших у світі. Його традиційно проводять у липні раз на два роки. Перші п’ять днів присвячені торгівлі, а вихідними двері "Фарнборо" відчиняють для численних відвідувачів.

Цьогоріч в авіасалоні беруть участь близько 1400 компаній з сорока країн. Очікують, що подію відвідає більш 130 тисяч людей.

Організовує авіасалон Товариство британських аерокосмічних компаній.

На виставці демонструють різноманітну техніку: і ту, яка має комерційне значення, і ту, яка має історичну цінність.