Apple роздасть власникам iPhone 4 чохли

Прес-конференція Стіва Джобса
Image caption "Антеннагейт": топ-тема на інтернет-форумах

Пропозицію видати всім користувачам iPhone-4 безкоштовний гумовий чохол Стів Джобс, керівник компанії "Apple", озвучив на спеціальній прес-конференції, присвяченій розмовам довкола недоліків нового телефону.

У нового телефону трапляються перебої в прийомі сигналу: якщо закрити пальцем нижній лівий куток апарату, де розташована антена, то iPhone втрачає сигнал. Зарадити цьому, як сподівається виробник, може спеціальний чохол.

В останні дні недоліки iPhone 4 стали мало не найпопулярнішою темою для обговорень на технологічних Інтернет-сайтах. Але останньою краплею, ймовірно, могла стати відмова популярного американського журналу "Consumer Report" порадити телефон своїм читачам.

Також обурення викликло визнання Apple, що виробникам було відомо про проблему ще до випуску нового телефону.

На прес-конференції пан Джобс визнав: "Ми не ідеальні", і зауважив, що проблеми з сигналом є головним болем для всієї сфери виробництва смартфонів, а не лише для його компанії. На доказ цього він продемонстрував відео, де порівнялися проблеми із сигналом у iPhone 4 та у смартфона Blackberry Bold 9700.

Стів Джобс також припустив, що проблеми можуть виникати через особливості дизайну iPhone 4, зокрема, через те, що антена у цьому телефоні розділена на дві частини, а людям зручно торкатися телефону саме у місці розділення.

Image caption В Україні iPhone не сертифікований, але пристрій ввозять нелегально

Щоби отримати безкоштовний чохол, власник iPhone 4 мають зголоситися на сайті компанії. Зробити це можна буде вже з 22 липня. Пан Джобс навіть пообіцяв, що компанія запропонує низку різних чохлів. Безкоштовні чохли поширюватимуть до 30 вересня.

Якщо орієнтуватися на вартість чохлів для iPhone у роздрібних мережах, то на забезпечення ними всіх власників смартфону потрібно 180 мільйонів доларів. Це за умови, що кожен отримає хоча би один чохол. Натомість, якби компанія вирішила відкликати проблемний телефон, за приблизними оцінками це могло б коштувати півтора мільярди доларів.

Ті ж покупці, які незадоволені новим iPhone 4, матимуть 30 днів, щоб повернути його, отримавши повне відшкодування.

Директор консалтингової компанії "Gleacher & Company" Браєн Маршалл припускає, що критичні оцінки не позначаться на ринкових позиціях "Apple", але схвально оцінює, те що компанія нарешті почала вживати заходів.

Image caption Прогнозують, що до кінця року буде продано 40 млн. iPhone

Захищаючи свою компанію, пан Джобс навів дані, які свідчать лише піввідсотка користувачів iPhone 4 пожалілися "Apple". Він зазначив, що це не дуже великий показник і його важко порівняти з тим шумом, який спричинився навколо смартфону. А показник повернень для iPhone 4 майже вдвічі менший, ніж для попередньої моделі і становить 1,7%.

Кореспондент Бі-Бі-Сі з питань технологій Меггі Шилз, яка відвідала прес-конференцію, розповіла, що було очевидно, що пан Джобс сприйняв всю критику iPhone 4 на особистий рахунок.

Попри проблеми із сигналом iPhone 4 користується популярністю і в Україні. Хоча офіційно цей пристрій там не представлений, його завозять нелегально.

В Україні iPhone офіційно не продаються.

Український державний центр радіочастот пропонує відключати «сірі» телефони в рамках боротьби із нелегальними iPhone. Водночас це не торкнеться тих, хто купив телефони за кордоном, але в цьому випадку треба зареєструвати пристрій у базі даних кодів IMEI, яку веде Український державний центр радіочастот.