ВООЗ радить раніше лікувати ВІЛ-інфікованих

Біл Клінтон на конференції з проблем СНІДу у Відні
Image caption Біл Клінтон на конференції з проблем СНІДу у Відні

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає до якомога швидшого початку лікування ВІЛ-інфікованих.

У заяві ВООЗ, оприлюдненій на Міжнародній конференції щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом у Відні, мовиться, що минулого року терапевтичне лікування отримали 5,2 млн. людей, що на 1,2 млн. більше людей, ніж 2008 року.

ВООЗ твердить, що починати лікування треба починати на ранній стадії інфекції до того, як люди хворіють через послаблений імунітет.

Директор ВООЗ також сказав, що раннє лікування може допомогти зупинити поширення вірусу.

ВООЗ твердить, що якщо ці рекомендації будуть схвалені, то впродовж 5 років число смертей від ВІЛ можна зменшити на 20%.

ВООЗ пропонує, аби поширити лікування з 10 млн. до 15 млн. людей і твердить, що це заощадить гроші в довготерміновій перспективі.

Тим часом учасники конференції стурбовані скороченням фінансування в результаті фінансової кризи.

В Україні, за останніми даними, 360 тисяч ВІЛ-інфікованих.

Близько 20 тисяч науковців, медиків та урядовців беруть участь у міжнародній конференції щодо боротьби зі СНІДом у Відні. Учасники упродовж 6-ти днів обговорюють останні досягнення у боротьбі з цією хворобою.

За оцінками ООН, у світі наразі нараховується 33,4 млн. ВІЛ-інфікованих.

Щороку від СНІДу у світі помирає близько 2 млн. людей. А нових випадків захворювання 2008 року у світі було 2.7 млн.

"Україна - лідер в Європі"

Найбільше ВІЛ-інфікованих у світі в Африці в країнах на південь від Сахари. На другому місці за числом інфікованих – Азія.

Водночас Україну вважають країною, де рівень захворіння на ВІЛ/СНІД зростає найбільшими темпами, переважно серед наркозалежних.

В Україні - понад 440 тисяч ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, і це - найвищий рівень захворювання серед дорослого населення (1,6%) в Європі.

Станом на початок 2009 року (за даними Міжнародного Альянсу ВІЛ/СНІД в Україні) під диспансерним наглядом в Україні перебуває 91 717 ВІЛ-інфікованих, зокрема 10 410 хворих на СНІД.

Найвищі рівні поширення ВІЛ-інфекції - в Дніпропетровській, Одеській, Донецькій, Миколаївській областях, м. Севастополь та в Криму.

Загалом у переліку країн з найвищим рівнем інфекції ВІЛ/СНІДу Україна посідає 29 місце на рівні з Ямайкою. А очолює список Свазіленд, де хворих на ВІЛ/СНІД - понад 26% від загального числа населення.

Загалом у Східній Європі - 1,5 млн. ВІЛ-інфікованих.

Стаття з Ґардіан:Чому Україна повертає навспак свою політику з ВІЛ-СНІДу?

Напередодні конференції Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД оцінив, що на подолання епідемії до 2030 року щороку потрібно буде до 35 млрд. доларів.

Активісти Альянсу твердять, що влада, яка керує національними програмами з боротьби зі СНІДом, повинна усунути в деяких країнах перешкоди на шляху доступу до ліків та послуг таких груп, як наркозалежні, повії та гомосексуалісти.

Альянс твердить, що його працівники були свідками того, як в Україні наркозалежні не могли отримати терапевтичне лікування у вигляді замінників наркотиків і як лікарів, які виписували їм такі замінники, ув’язнювали.

Міжнародний Альянс закликає декриміналізувати політику у галузі наркотиків.

Новини на цю ж тему