Нова заглушка ВР: плани і страхи

Сполучені Штати висловлюють побоювання щодо ймовірних витоків метану чи нафти із тріщин морського дна неподалік аварійної свердловини у Мексиканській затоці і вимагають від ВР узгодження всіх дій щодо нової заглушки та самої свердловини.

Image caption Повна бойова готовність на випадок нових витоків у Мексиканській затоці

Випробування нової заглушки, встановленої ВР три доби тому, та опрацювання результатів сейсмічних тестів триватиме щонайменше добу.

У штабі, який керує операцією із ліквідаціх наслідків екологічного лиха у Мексиканській затоці, вимагають від ВР оперативних повідомлень щодо кожного нового ймовірного витоку газу чи нафти. Від компанії вимагають також повного письмового викладу процедури відкриття клапанів заглушки, яка блокує витік нафти.

Раніше представники ВР заявляли, що не мають наміру відкривати клапани на новій заглушці.

У компанії сподіваються, що вона витримає тиск нафти в аварійній свердловині до того часу, поки не буде завершено буріння додаткових свердловин. Згідно із планом, це має бути кінець липня-початок серпня.

Як стверджує ВР, за останню добу кількість нафти на поверхні Мексиканської затоки суттєво зменшилася.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кaмерон у вівторок має зустрітися у Вашингтоні із президентом Бараком Обамою. Одна із ключових тем переговорів – ВР і ситуація в Мексиканській затоці.