Російський Патріарх про позитив в Україні

Патріарх Кирило під час інтрев'ю українським журналістам
Image caption Патріарх Кирило під час інтрев'ю українським журналістам

Провідник Російської Православної Церкви Патріарх Кирило напередодні свого 8-денного візиту в Україну "позитивно" оцінив розвиток України після обрання президента Януковича.

Промовляючи в інтерв’ю телеканалу Інтер, російський Патріарх, зокрема, коментував розвиток економіки України та її стосунки з іншими країнами.

У Росії церква тісно пов’язана з державою.

Оглядачі зауважують також на тому, що президент Янукович під час своїх поїздок неодмінно відвідує церкви Української Православної Церкви Московського Патріархату і його супроводжують священики.

Патріарх Кирило, який у вівторок розпочинає свою поїздку Україною, де він має відвідати Одесу, Дніпропетровськ і Київ, сказав, що "видно, що (в Україні) відбувається стабілізація, політичне вирівнювання економічних показників, розвиток стосунків зі світом, і з найближчими сусідами, включно з Росією, і з Європою, і зі США. Я думаю, що очевидні значні якісні зміни в житті українського народу".

Патріарх Кирило, який втретє за рік приїздить до України, сказав, що Україна йому "дуже близька".

Востаннє Патріарх приїздив на інавгурацію президента Януковича у лютому.

Очікується, що Патріарх матиме неофіційну зустріч з президентом Януковичем на дачі у Криму.

У Дніпропетровську, де він має промовляти до студентів, Патріарху мають вручити мантію почесного доктора Дніпропетровського національного університету.

26 липня в Києво-Печерській Лаврі у Києві відбудеться засідання Священного синоду Російської Православної Церкви, до якого, окрім Московського Патріарха, входять 6 митрополитів: Київський, Мінський, Кишинівський, Санкт-Петербурзький та Ладозький.