Борги за воду у Львові вибиває ''Спрут''

Боржників Львова лякають "Спрутом". Вже кілька років поспіль у місті "вибивають" борги за воду та водопостачання із мешканців завдяки винаходу фахівців із Полтавського водоканалу. Це прилад, який дозволяє потрапляти у вбиральні помешкань, не заходячи до нього звичайним способом - через двері.

За словами нашої кореспондентки у Львові Ярини Капітан, метод дієвий. Хоча у дечому і сумнівний.

Прилад Полтавського водоканалу учетверо збільшив проплати львів'ян за водопостачання і каналізацію.

Один день оренди "Спрута" обходиться Львівводоканалу у 9 тисяч гривень.

Однак, витрати, кажуть на підприємстві, виправдані. Мовляв, прилад лякає боржників й усі проплати стрімко зростають.

Саме у Полтаві свого часу винайшли сантехнічне "чудо" під назвою "Спрут" .

Апарат схожий на медичний зонд, що його ковтають для діагностики шлунку.

Водоканалівський зонд обладнаний відеокамерою. Усе, що потрібно, це лише перекрити стояк у підвалі і запустити у трубу "Спрута".

Знаючи, як розведені труби і де саме квартира боржника, фахівці легко блокують саме його каналізацію, не чіпаючи жодну із сусідських.

У Полтаві, де було започатковано інноваційний метод погашення боргів, нині проблем із вчасною сплатою рахунків за послуги практично немає.

Ольга Марченко, представник Полтавводоканалу, каже: "Населення в нас розплачується за водопостачання і водовідведення так як у Львові розраховуються за електроенергію. Тобто, вчасно. "

Методи полтавців на львів"ян впливають більш ніж переконливо. Як засвідчив досвід, одразу знаходиться час, щоб знайти гроші на сплату боргу.

Деякі погоджуються гасити його поступово. Тоді водоканал укладає з боржниками на місці договір реструктуризації.

Деяких мешканців міста, утім, нові методи роботи Львівводоканалу просто обурюють.

"Вони хочуть воду відключати. Хай забезпечать якість водовідведення і каналізації. Всі ж підвали плавають. Ми тут як на пороховій діжці. Зайти неможливо. Хто і про яку якість послуг думає?" , - таким був коментар Бі-Бі-Сі одного із розгніваних львів"ян.

Перекривши каналізацію фахівці Полтавводоканалу їдуть зі Львова. І тоді для боржників настають по-справжньому важкі часи.

Бо навіть сплативши борг і штраф у 250 гривень без води і казалізації вони залишаються на цілих три місяці. Тобто, то наступного приїзду полтавських спеціалістів. Лише ті можуть від"єднати квартиру від "Спрута" - у львівських спеціалістів відповідних можливостей немає.

Львів, як і багато інших міст України, радий-би придбати собі прилад, що "творить дива" із боржниками.

Тривалий час підприємство із ліцензію на цю техніку продавати його відмовлялося. Однак, нещодавно домовленості про переговори таки було досягнуто.