Митниця готує справу проти "Нафтогазу"

Газові балони
Image caption Газ - це не тільки висока політика, але й питання мит і податків.

Державна митниця заявляє, що "Нафтогаз України" з порушеннями закачав газу на 2,2 мільярди гривень. Це може стати основою для кримінальної справи.

Голова Державної митної служби Ігор Калетнік сказав журналістам, що порушення задокументовані, для чого складено відповідний протокол.

На початку червня митники уже заявляли, ніби у травні цього року "Нафтогаз" недоплатив 1,2 мільярди гривень податку за 3,5 мільярдів кубометрів газу.

З початку червня "Нафтогаз" не повинен сплачувати податок на додатну вартість за імпортний газ. Однак у митниці вважають, що "Нафтогаз" намагався не платити податок за газ, закачаний іще до запровадження цих змін.

Митниця вивчає розмитнення газу 2009 року

Пан Калетнік також повідомив, що у п'ятницю митниця завершить вивчення обставин розмитнення одиннадцяти мільярдів кубів транзитного газу в 2009 році. Раніше за право розпоряджатися цим газом сперечалися "Нафтогаз" і приватна компанія "РосУкрЕнерго"

Це питання вивчають понад десяток спеціалістів, у тому числі і з енергетичної митниці. Після вивчення висновок буде запропоновано Службі безпеки України.

Наприкінці червня СБУ затримало за підозрою в службовому недбальстві колишнього голову Держмитниці Анатолія Макаренка, а на початку липня – екс-першого заступника "Нафтогазу" Ігоря Діденка.

Наприкінці минулого тижня екс-президент України Леонід Кравчук закликав Віктора Януковича назвати винних у завданні збитків українській державі внаслідок рішення Стокгольмського арбітражного суду, згідно з яким "Нафтогаз України" має віддати компанії "РосУкрЕнерго" 12,1 мільярдів кубометрів газу.

Опозиція звинувачує уряд і нинішнє керівництво "Нафтогазу" у свідомій відмові від захисту інтересів держави у Стокгольмському суді на користь "РосУкрЕнерго".

Тим часом пресс-служба Міністерства палива та енергетики повідомила, що "Нафтогаз" у першому півріччі нинішнього року скоротив платежі до бюджету майже на 34%, якщо порівнювати з подібним періодом минулого року.