Діденко побоюється можливого замаху

Апеляційний суд міста Києва залишив чинним рішення Печерського районного суду про арешт колишнього першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Діденка.

Image caption Пан Діденко не виключає, що може стати жертвою замовного вбивства

Суд відхилив апеляцію, мотивуючи це тим, що адвокати пана Діденка не навели доказів того, що необхідно скасувати рішення про його арешт.

Сам пан Діденко сказав, що не згодний з таким рішенням і назвав його необґрунтованим.

Він також поскаржився на умови утриманні в СІЗО і висловив припущення, що може стати жертвою замовного вбивства: "Я не відкидаю той фактор, що зухвалі політичні групи, підбурювані своїми економічними замовниками, удадуться до того, щоб мене просто позбавити життя".

Пан Діденко також наголосив, що не ухиляється від слідства, заявивши, що це слідчі неактивно розслідують справу.

12 липня Печерський райсуд визначив арешт на дві місяці запобіжним заходом стосовно колишнього першого заступника голови правління "Нафтогазу".

Суд мотивував це рішення тим, що з огляду на високий соціальний статус пана Діденка він може перешкоджати слідству. Щоби не допустити цього, суд ухвалив рішення про арешт.

Пана Діденка затримали 9 липня. Його звинувачують у розтраті чужого майна в особливо великих розмірах.

Ще раніше затримали екс-голову Митної служби України Анатолія Макаренка.

І у випадку пана Макаренка, і у випадку пана Діденка йдеться про розмитнення 2009 року 11 мільярдів кубометрів газу "Росукренерго", який Стокгольмський арбітраж своїм рішенням зобов'язав Україну повернути цій компанії та відшкодувати 1 мільярд кубометрів газу за порушення умов контракту.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко, яка в 2009 році перебувала на посаді прем’єр-міністра, наполягає, що газ був розмитнений за її вказівкою та в інтересах України. Арешти причетних до цього осіб вона називає політичними і звинувачує чинну українську владу у невідстоюванні інтересів України у Стокгольмі.

В день початку візиту Московського Патріарха Кирила до України з’явилося звернення предстоятеля Української автокефальної православної церкви з проханням відпустити екс-керівника митниці та колишнього заступника голови "Нафтогазу" на поруки.

Предстоятель Мефодій просить зробити акт милосердя та посприяти їхньому звільненню з-під варти.

У своєму зверненні він визнає, що Україна – світська держава, і обов’язок церкви – не втручатися у державні справи, але називає звернення милосердним клопотанням за людей, які потрапили в біду.