Патріарх Кирило прибуває в Одесу

Свій візит до України Патріарх Московський розпочинає з Одеси. Триватиме він дев’ять днів, а, крім Одеси, Кирило відвідає Дніпропетровськ та Київ. Кульмінацією стане його участь в урочистостях у столиці з нагоди річниці Хрещення Русі.

Форум: що чекати від візиту Кирила?

Наступного понеділка у Києві пройде засідання Священного Синоду Російської православної церкви, і хоча порядок денний заходу не розголошують, припускають, що на засідання буде обговорюватися подолання церковного розколу в Україні.

Українська преса вже назвала візит надто дорогим і політичним.

Керівництво одеської міліції готується до початку візиту. І хоча міліціонери не очікують провокацій, кажуть, що готові до них.

В Одесі Патріарха охоронятимуть додаткові підрозділи міліції: сили самого міста та області виявилися недостатніми, тому залучили міліціонерів з Миколаєва, Херсона та Вінниці.

Одеситам у вівторок порадили уникати центру міста: рух автомобільного транспорту там перекрили, а припарковані машини влада пообіцяла евакуювати.

В Одесі Кирило пробуде до суботи, коли вирушить до Дніпропетровська.

Далекосяжні плани Кирила в Одесі

Візит патріарха російської православної церкви Кирила до України розпочинається з Одеси. Чому саме Одеса – про це Українська Служба Бі-Бі-Сі запитала у одеської кореспондентки Олени Свенцицької.

Олена Свенцицька: Є така версія, таке пояснення з боку представників російської православної церкви Московського патріархату, що патріарх Кирило має на меті відродити статус Одеси як патріаршого центру. У місті, на дачі Ковалевського у чоловічому монастирі віддавна є патріарші покої, де справді зупинялися очільники російської православної церкви і де відбувалися досить значущі зустрічі. Цю традицію нібито і має на меті відродити патріарх Кирило. Про це, принаймні, сказала напередодні візиту настоятелька одеського жіночого монастиря Святого Архангела Михаїла ігуменя Серафіма.

Бі-Бі-Сі: А чи не видно на вулиці якихось вітальних банерів, плакатів? От якщо ідеш по вулицям Одеси, видно, що приїздить патріарх?

О. Свенцицька: Ви знаєте, нема такого відчуття попри те, що підготовка насправді іде. Нема ані банерів, ані якихось плакатів, і більше того, я скажу, що знов-таки напередодні візиту місцевий філіал Київського інституту Горшеніна провів соціологічне опитування і отримав досить цікаві результати. Виявилося, що половина опитаних одеситів просто не знає про те, що сьогодні до міста приїздить голова російської православної церкви. А дві третини респондентів сказали, що не братимуть жодної участі у заходах, які пов’язані з цим візитом.

Бі-Бі-Сі: Були повідомлення про те, що підчас перебування патріарха Кирила в Одесі будуть вжиті суворі заходи безпеки. Наприклад, в охороні будуть співробітники російської ФСБ. Чи багато міліціонерів залучають до охорони? Чи перекривають дороги? І наскільки вільно сьогодні можуть пересуватися вулицями одесити і туристи?

О. Свенцицька: Справді, заходи безпеки будуть досить жорсткі, і кількість правоохоронців, які забезпечуватимуть громадський порядок і безпеку високого гостя, таки вражає. За даними з одеської міліції, біля 4,5 тисячі одеських міліціонерів будуть задіяні протягом візиту патріарха. І так зване ближнє коло охорони патріарха забезпечуватимуть співробітники ФСБ Росії.

Бі-Бі-Сі: Чи правда, що до міста прибули сотні тисяч прочан?

О. Свенцицька: Попередньо називалася цифра, що очікується біля 200 тисяч прочан. Але нема такої статистики, чи це йдеться про тих, хто приїздить із інших міст, із інших регіонів. Чи власне це ті люди, які братимуть участь у масових заходах цього візиту. Найбільш проблемною для правоохоронців точкою і центром тяжіння для прочан у ці дні, а саме 21 липня, стане Соборна площа у центрі Одеси. Тут патріарх має освятити Верхній храм Спасо-Преображенського кафедрального собору. Це головний собор Одеси. І ось саме зараз триває офіційна процедура передачі цього собору Російській православній церкві Московського патріархату.

Новини на цю ж тему