Патріарха вітали "від Малоросії" і проти НАТО

Image caption Архипастирський візит в Україну глава РПЦ розпочав із Одеської єпархії, якій подарував ікону з підписом

В Одеському аеропорту Патріарха Московського і Всія Русі із почтом урочисто вітали ієрархи Української православної церкви Московського патріархату, мер Одеси та губернатор області, посол Росії та численні офіційні особи.

На летовищі Патріарх Кирило заявив, що радий прибуттю, оскільки торішній душпастирський візит в Україну, за його власним переконанням, став найяскравішою подією із моменту обрання главою РПЦ.

Аналітик центру "Гардарика" Кость Матвієнко заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що ні українська влада, ні Митрополит Київський Володимир не ініційовували візиту лідера РПЦ в Україну, який приїхав на запрошення Одеського архиєпископа.

Біля будівлі аеропорту кілька десятків активістів Прогресивної соціалістичної партії України висловлювали підтримку особисто Патріархові та Російській православній церкві загалом.

Ваша думка про візит тут:

На транспарантах гасла: «Вітаємо Патріарха від народу Малоросії», «Не мечем, а словом Божим захисти слов'ян від НАТО!».

Перед освяченням відновленого Спасо-Преображенського кафедрального собору патріарх очолив хресну ходу із мощами. Їх, відповідно до церковних канонів, поклали під престол храму.

Image caption Прохання прогресивних соціалістів до Патріарха Московського і Всія Русі

У програмі першого дня архипастирського візиту Патріарха Московського і Всія Русі до України, який триватиме до 28 липня, були також відвідини Успенського чоловічого монастиря.

Зараз предстоятель РПЦ перебуває у патріаршій резиденції в Свято-Успенському чоловічому монастирі на березі Чорного моря, традиційному місці відпочинку московських патріархів у радянські часи.

За офіційними повідомленнями Одеської єпархії, прибувши до резиденції, від воріт монастиря і до соборного храму патріарх Кирило ішов в оточенні ченців із коругвами та іконами доріжкою із трави та квітів. На прохання глави МПЦ напередодні приїзду до його особистих покоїв було проведено Інтернет.

Сьогодні стало відомо, що президент України Віктор Янукович, який відпочиває у Криму, таки зустрінеться із Патріархом Московський і всія Русі.

Про це заявив віце-прем'єр України Віктор Тихонов.

Раніше з"являлися суперечлива інформація про імовірність такої офіційної або неофіційної зустрічі.

Із представниками місіїї міжнародної організації "Репортери без кордонів", яка готує звіт про стан свободи слова в УКраїні, глава держави не зміг зустрітися саме з причини відпустки.

Новини на цю ж тему