Ізраїль скасував візи для українців

Міністри закордоних справ України і Ізраїлю Костянтин Грищенко і Авіґдор Ліберман підписали у Єрусалимі угоду про безвізовий режим.

Image caption Міністри сподіваються що незабаром українські туристи відпочиватимуть у Ізраїлі без зайвих клопотів з візами.

Очікується, що уже восени громадяни обох країн зможуть здійснювати без віз подорожі до України чи Ізраїлю терміном до 90 днів.

За повідомленнями ізраїльського МЗС, під час зустрічі Авіґдор Ліберман визнав, що скасування віз не обійшлося без суперечок в уряді країни.

Він додав, що за позитивним рішенням стоять результати скасування віз з Росією: це призвело до подвоєння потоку туристів із РФ.

Перед підписанням угоди міністри зустрілися з ізраїльським міністром туризму Стасом Місежніковим. Під час зустрічі ішлося про способи здешевлення авіаквитків і можливість створення двосторонньої угоди про вільну торгівлю.

Ізраїль: непросте рішення про скасування віз

До скасування віз дві країни ішли кілька років. З українського боку вагань практично не було, безвізовий режим вітали і просували як попередня влада, так і нинішня адміністрація.

Однак в Ізраїлі питання викликало суперечки.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай рішуче заперечував проти такої угоди, посилаючись на загрозу збільшення хвилі мігрантів з України, а також на збільшення рівнів злочинності і проституції.

Однак у квітні ізраїльські мас-медіа цитували дані міністерства громадської безпеки, згідно з якими число повій з України насправді є мінімальним.

Після скасування віз для українців, очікується, що Ізраїль буде поширювати набутий досвід на інші пост-радянські країни. В Єрусалимі вважають, що наступними у черзі можуть бути Білорусь, Казахстан і Молдова.

Зараз вартість оформлення ізраїльської візи для громадян України від 17 американських доларів, для громадян Ізраїлю в Україну - від 30.