Патріарх нагородив Януковича орденом

На зустрічі глави РПЦ і президента України, патріарх Кирило вручив Віктору Януковичу вищу нагороду Російської Православної Церкви – Орден РПЦ Святого рівноапостольного Князя Володимира I ступеня.

Image caption Між відвідинами Одеси і Дніпропетровська патріарх Кирил завітав на день на дачу Януковича в Криму

Цю нагороду Президент отримав «за увагу до трудів зі зміцнення православ’я в Україні та у зв’язку з 60-річчям з дня народження». Патріарх Кирил відзначив, що це є вища відзнака РПЦ, якою нагороджують виключно патріархів і глав держав.

Пан Янукович перебуває на відпочинку в Криму. Патріарх Кирило відвідав його, зробивши перерву у своїй поїздці Україною. Ніяких інших зустрічей програмою візиту не передбачено.

Ваша думка про візит Патріарха Кирила тут:

Київський патріархат бачить політику

Голова інформаційно-видавничого управління Київської патріархії єпископ Євстратій (Зоря) вважає, що у візиті патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну є політична складова. Про це він сказав в ході прес-конференції в Києві: "Безумовно, політичний підтекст є у візиті патріарха Кирила".

Єпископ Євстратій висловив переконання, що в ході зустрічі Кирила з представниками влади в Україні будуть підніматися і політичні питання: "Основна частина політичного візиту буде проходити за закритими дверима". Він також звернув увагу на те, що питання єдності церкви в Московському та Київському патріархату розглядається по-різному: "Ми розуміємо під єдністю церкви абсолютно різні речі".

За його словами, коли про єдність церкви говорить Київський патріархат, то вважає, що в Україні повинна бути єдина церква - помісна автокефальна, і що православні в Україні повинні об'єднатися навколо київського престолу. Коли ж Московський патріархат говорить про єдність церкви, він вкладає у ці слова зовсім інше значення, щоб "Україна була єдиною з московським престолом".

"Ми за єдність церкви в Україні та духовну єдність всіх православних церков між собою, але ми проти підпорядкування Української церкви Московському патріарху - для нас це неприйнятно", - сказав єпископ Євстратій.

Одеська єпархія УПЦ МП пропонує заборонити УПЦ КП

Під час візиту до Одеси патріарх Кирил не коментував закликів представників Одеської єпархії до ліквідації Української православної церкви у підпорядкуванні Київському патріархату.

У середу прес-аташе Одеської єпархії отець Сергій (Лебедєв) заявив російському інформагентству, що влада України може за місяць ліквідувати УПЦ КП.

Він вважає, що уряд міг би ухвалити відповідне рішення, а потім розв’язати юридичні питання, і питання про власність.

Однак речник УПЦ МП відмовився визнати цю думку офіційною.

Image caption Єпископ Євстратій: "Основна частина політичного візиту буде проходити за закритими дверима".

Тим часом представник УПЦ МП ігумен Лонгін заперечив, що під час візиту Кирила можливе примирення двох православних церков.

Кирил у Одесі

До зустрічі з президентом патріарх кілька днів провів у Одесі.

У четвер він виступив перед одеситами у приміщенні оперного театру і отримав ступінь почесного доктора Одеської національної юридичної академії з рук її ректора Сергія Ківалова.

Пан Ківалов повідомив патріарху Кирилу, що у "виші" навчається батаго студентів з Західної України, і усі вони після другого курсу добре говорять російською, навіть ті, хто на момент вступу розмовляв лише українською.

Патріарх звернувся до юристів з закликом пам’ятати, що право це "спосіб захистити моральні цінності".

2004 року політичні опоненти криткували ректора академії Сергія Ківалова, тоді – голову центральної виборчої комісії, за його нібито причетність до фальсифікацій під час підрахунку голосів на президентських виборах.

Кирил у Дніпропетровську

Після зустрічі з Януковичем, в суботу і неділю патріарх РПЦ Кирил відвідає Дніпропетровськ.

Він планує зустрітися з духовенством і студентством міста, відвідати Південний машинобудівний завод, покласти квіти до монумента героям російсько-турецької війни у Севастопольському парку і до меморіалу Слави.

УНІАН повідомляє, що під час його перебування правопорядок забезпечуватимуть майже чотири тисячі міліціонерів.

Місто надасть додаткові автобуси, а також зробить безкоштовним проїзд у трамваях і тролейбусах для парафіян, котрі хотіли би відвідати патріарше богослужіння у Свято-Преображенському соборі в ніч на неділю.