Крим: квитки, кортежі і пляжі

Залізнична каса
Image caption На проблеми з квитками до Криму туристи скаржаться щороку

Попри створений у засобах масової інформації резонанс, проблем із залізничними квитками на Кримському півострові немає. Натомість, є проблеми з кортежами чиновників.

Крим заблокований?

Низка російських ЗМІ опублікувала матеріали про проблеми із квитками на півострові: йдеться, зокрема про неможливість купити їх. Деякі журналісти навіть назвали це "транспортним колапсом", а серед причин такої ситуації назвали велику кількість спекулянтів. Вони начебто викупили всі квитки.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Сімферополі Енвер Абібулла вирушив перевірити цю інформацію на залізничний вокзал у Сімферополі, де, за його словами, виявилося, що проблеми з квитками немає.

За його словами, жодної проблеми з придбання квитків на жодному напрямку немає, і з Криму в будь-який час можна так само легко виїхати, як ї в’їхати. Цю інформацію йому підтвердили і працівники залізничного вокзалу.

Більше того, як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі, залізничники планують до початку вересня, а це період, коли найбільше людей залишають півострів, запровадити додаткові потяги. Ймовірно, що це будуть найпопулярніші напрямки: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, а також російські міста.

Image caption Кримські пляжі цьогоріч доступніші, ніж минулого року

Перекриті дороги і відкриті пляжі

Як розповів кореспондент Бі-Бі-Сі, відпочивальники Криму нині скаржаться на те, що там часто перекривають дороги для кортежів можновладців. Припускають, що це сталося через заклик президента Януковича до посадовців їхати на відпочинок саме до Криму. Це створює певні проблеми для автомобілістів і для роботи громадського транспорту.

Водночас, додає наш кореспондент, місцевій владі цього року вдалося вирішити іншу проблему, яка була актуальна ще торік – доступ до пляжів.

Енвер Абібулла розповів, що більшість комунальних пляжів у Криму є безкоштовними для входу всіх туристів. І ті паркани, які були встановлені минулого року, наприклад, в Алупці, у Форосі і в інших курортних містечках, знищені, прибрані, і кримська влада каже, що доведе справу до кінця.