Опубліковано дані 100 млн. фейсбуківців

Особисті дані 100 мільйонів користувачів соціальної мережі Фейсбук (Facebook) було зібрано й опубліковано на Інтернеті консультантом з питань безпеки.

Рон Боуз скористався спеціально написаним кодом для того, щоб просканувати профілі на сайті й зібрати дані, не заховані самими користувачами за допомогою установок приватності.

Список, який можна завантажити у вигляді файлу, містить URL усіх профілів на Фейсбуку, доступних для зовнішнього пошуку, ім'я та логін користувача.

Пан Боуз сказав, що опублікував ці дані, аби підкреслити важливість дискусії про приватність на Фейсбуку. Проте компанія сказала, що ця інформація вже була доступною громадськості.

Файл швидко поширюється через Інтернет. На найбільшому сайті обміну файлами "Піратська затока" (Pirate Bay) файл уже завантажили понад тисячу користувачів.

Один користувач під ніком lusifer69 назвав список "класним і трохи страшнуватим".

У заяві для Бі-Бі-Сі Фейсбук твердить, що інформація, зібрана в тому списку, вже й до того була доступна на Інтернеті.

"Користувачі Фейсбука мають право власності на цю інформацію і мають право обирати, чим вони діляться, з ким і коли", - говориться в заяві.

"У цьому випадку інформація, яку люди вже погодилися опублікувати, була зібрана одним досліником, і вона вже існувала в Ґуґлі, Бінґу, інших пошукових серверах і на Фейсбуку".

Проте Саймон Дейвіс із організації "Прайвесі Інтернешнл" (Pricvacy International) сказав Бі-Бі-Сі, що Фейсбук уже багато разів попереджали про можливість чогось подібного.

"Незбагненно, що компанія, де працюють сотні інженерів, не змогла передбачити збір інформації в таких масштабах, і можна почути твердження, що Фейсбук діяв недбало", - сказав він.

Нещодавно Фейсбук оголосив, що на ньому зареєстровано 500 мільйонів користувачів.

Читати про "третю завбільшки країну світу - Фейсбук"

Раніше цього року багато користувачів сайту висловлювали протест проти складної системи налаштування опцій приватності. У відповідь Фейсбук спростив систему вибору, якою інформацією користувачі хочуть ділитися, а якою ні.