Cadillac - не для міністра, кажуть у МВС

Міністерство внутрішніх справ України спростовує, що міністр Анатолій Могильов персонально використовує розкішний позашляховик Cadillac Escalade.

Департамент зв'язків з громадськістю МВС заявляє, що Cadillac призначений для обслуговування іноземних делегацій, які прибувають в Україну з офіційними візитами.

Image caption Міліція не пояснює, хто саме презентував МВС подібний позашляховик.

Раніше народний депутат від НУ-НС Геннадій Москаль заявив пресі, що Державтоінспекція закупила для міністра Cadillac Escalade 2010 року випуску, котрий, з урахуванням сплати всіх обов'язкових платежів, коштує 1 мільйон гривень.

Хто пожертвував Cadillac?

У МВС офіційно стверджують, що Cadillac був безплатно переданий міліції Київщини, однак хто саме зробив такий дорогий подарунок, у повідомленні не згадано:

"Автомобіль був безплатно переданий в березні цього року підрозділам міліції Київщини для обслуговування іноземних делегацій, що прибувають до України з офіційними візитами, у зв’язку з тим, що у більшості випадків закордонні гості дістаються до України через головний аеропорт держави – "Бориспіль".

Геннадій Москаль направив депутатські запити до прем'єра та генпрокурора із проханням доручити перевірити законність закупівлі автомобіля.

Політик і колишній заступник міністра внутрішніх справ посилається на норми закону про міліцію, де сказано, що благодійну допомогу міліція може отримувати від підприємств і організацій. Приватних осіб у законі не згадано.

Крім того, закон передбачає, що допомога може надходити лише для охорони громадського порядку.

Пан Москаль заявив: "Повідомлення прес-служби МВС про те, що цей автомобіль отриманий у якості благодійної допомоги від невідомої особи, я трактую, як отримання хабаря міністерством внутрішніх справ для міністра Анатолія Могилева".

Газета "Сегодня", близька до політиків із владної Партії регіонів, посилається на речницю Головного управління МВС в Київській області, яка передає слова начальника управління Сергія Деревянкіна: "На балансі обласного УДАІ ця машина з’явилася як благодійний внесок приватної особи, яка побажала залишитись невідомою”.

Москаль: порушено правила

"Сегодня" також посилається на свої джерела в Адміністрації, які підтвердили, що гроші на закупівлю авто знайшли у спецфонді ДАІ, де акумулюються кошти, які надійшли від проведення технічних оглядів, реєстрації машин та інших послуг, що їх надає Державтоінспекція.

Image caption Геннадій Москаль: якщо у когось є зайві гроші, то нехай передають їх дитячим будинкам, церкві і тим, хто дійсно потребує матеріальної допомоги.

Як зазначає Геннадій Москаль, для придбання такого авто потрібен дозвіл Кабінету Міністрів України, відповідний кошторис у розпорядника коштів (Управління ДАІ у Київській області) і тендерна процедура закупівлі.

Раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров заборонив чиновникам купувати нові службові машини за державні кошти.

В міліції офіційно повідомляють, що за міністром Могилевим закріплено службовий автомобіль «Лексус 430» 2004 року випуску, пробіг транспортного засобу - 160 000 км.

У повідомленні для преси також сказано, що позашляховик "відряджений до підрозділів кримського гарнізону міліції для забезпечення охорони громадського порядку та безпеки під час протокольних заходів за участю перших осіб держави та голів іноземних делегацій".

Модель позашляховика Cadillac Escalade опинилась у центрі суспільної уваги по тому, як саме такою машиною користувався патріарх Російської православної церкви Кирил для пересування під час своєї тижневої поїздки чотирма областями України.