Німецькі корвети для українського флоту

Українські військові експерти висловлюють протилежні точки зору щодо можливості придбання у Німеччини виведених зі складу флоту військових кораблів.

Iдеться також про співпрацю у створенні нових українських. Такі пропозиції були зроблені під час переговорів в українському оборонному відомстві з держсекретарем Міноборони Німеччини Крістіаном Шмідтом.

Image caption Україні потрібні нові корвети.

Подібні висловлювання пролунали ще раніше з вуст посла Німеччини в Україні Ганса-Юргена Гаймзета під час перебування у Севастополі. Посол, висловивши розуміння прагненню України забезпечити роботою власну робочу силу, нагадав, що Німеччина своїми технічними напрацюваннями могла б допомогти піднести рівень українських кораблів до найвищого.

Нині, на думку німецької сторони, Київ міг би придбати виведені зі складу флоту німецькі кораблі, до яких можуть увійти фрегати, мінні тральщики.

Є також перспективи співпраці у створенні нового українського корвету.

Провідний військовий експерт Центру Разумкова Олексій Мельник сказав Бі-Бі-Сі, що подібні кораблі потрібні Україні, нагадуючи , що, зокрема, власна програма виробництва Корветів поки гальмується.

Олексій Мельник: "З одного боку, є застереження, що такі придбання можуть зашкодити українській програмі розробки і побудови власних корветів. З іншого боку – перспективи запланованих термінів введення корвету – вони не зовсім ясні. Як альтернативний варіант – закупівля кількох корветів, які можна ввести до ладу у короткий термін."

Водночас у Центрі Разумкова кажуть, що точно оцінити потребу в тому чи іншому виді корабля можна буде після завершення у міноборони спеціального військового огляду.

Чимало експертів переконані, що придбання військових кораблів може вдарити по українських суднобудівниках, а головний редактор Інтернет проекту “Флот 2017” Дмитро Тимчук вважає, що такий крок може призвести до серйозних фінансових втрат.

Дмитро Тимчук: "Я не впевнений, що Німеччина передасть ліцензії на виготовлення комплектуючих в Україні. Їх потрібно постійно ремонтувати, а для цього вкладати гроші у німецький ВПК. Тобто закуповувати ці комплектуючі і проводити ремонт силами німецьких спеціалістів. Можливо, краще, ніж утримувати 5 корветів, побудувати один власний?”

Аналітики також вважають, що до майбутнього візиту Віктора Януковича до Берліна міністерство оборони не встигне завершити аналіз німецьких пропозицій.

Водночас Олексій Мельник з Центру Разумкова переконаний, що це питання буде порушено під час візиту українського чільника.

Олексій Мельник: “У збройному бізнесі завжди присутня якась політична складова. Тому я не виключаю, що ця пропозиція пов’язана з наступним візитом пана Януковича і, вочевидь, вона буде обговорюватися.”

Аналітики нагадують, що минулого року Україна вела переговори зі США про можливість придбання кількох фрегатів.

Тоді екс-міністр оборони Олександр Кузьмук сказав, що утримання американських кораблів обійдеться Києву у кілька десятків мільйонів доларів.

А колишній керівник оборонного відомства Анатолій Гриценко говорив про бажаність зосередитись на просуванні національного проекту корвету з більшістю бойових можливостей фрегату.