Депутат: СБУ перевищила повноваження

Депутат БЮТ Андрій Шевченко висловив думку, що дії СБУ, яка звинуватила блогера Олега Шинкаренка у погрозах президенту Януковичу, можуть розглядатися як "тиск на свободу в Інтернеті".

Image caption Інтернетний щоденник Олега Шинкаренка вільнодоступний для усіх.

Газета "Комерсант-Україна" цитує пана Шевченка, який є заступником комітету Верховної Ради з питань свободи слова, який називає дії СБУ "недружніми" і твердить, що СБУ вийшла за межі своїх повноважень.

Ваша думка

Олега Шинкаренка, який веде щоденник на популярному вебсайті ЖЖ (Живий журнал), СБУ звинуватила в тому, що в його щоденнику були надруковані погрози на адресу Віктора Януковича. Згодом деякі дописи з блогу були вилучені.

Пан Шинкаренко, якого цитує "Комерсант", висловив здивування, що СБУ вирішило провести розмову саме з ним.

За словами блогера, "для того щоб знайти тих, хто реально хоче вбити президента, треба працювати, однак у СБУ не хочуть цього робити. Їм легше сидіти перед комп'ютером і клацати мишкою. У той час коли не розкриті справи про вбивство Георгія Гонгадзе й отруєння Віктора Ющенка, Служба безпеки займається тим, що переслідує блогерів."

Речниця СБУ Марина Остапенко сказала в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що "враховуючи, що в словах пана Шинкаренка містилася ознака злочину, як передбачається статтею 346 Кримінального кодексу (це погроза, або насильство стосовно державного діяча) Прокуратура Києва вирішила опитати пана Шинкаренка на предмет його заяв, що й було зроблено":

Марина Остапенко: Одна з найголовніших функцій СБУ це попередження злочинів і в тому числі проти державних діячів. Якщо є якісь ознаки того, що державному діячу загрожує якась небезпека, то СБУ має це перевірити – за дорученням прокуратури. Те що ми робимо і прокуратура робить, це є праця на попередження, щоб цього не сталося.

Бі-Бі-Сі: Як ви прокоментуєте заяву, що СБУ з пана Шинкаренка взяла підписку про те, що він не буде гостро критикувати владу?

Марина Остапенко: По-перше, не СБУ, а прокуратура, бо він працював зі слідчим прокуратури. Це правове невігластво звинувачувати СБУ. Я не читала, що написав пан Шинкаренко. Це просто слова пана Шинкаренка, які він, як письменник, міг і сам вигадати. Якби я бачила протокол опиту пана Шинкаренка, то могла б це коментувати, а так я не можу це коментувати.

Автором статті в "Комерсанті" є російський журналіст Антон Скоропадський, який свого часу твердив, що працівник СБУ зустрівся з ним і закидав йому тісні контакти з ультраправими силами, такими як ВО Свобода. Згодом СБУ заперечила, що працівник, якого назвав пан Скоропадський, є співробітником СБУ.

Минулого тижня Олег Шинкаренко повідомив, що до нього приходили службовці СБУ, які викликали його на співбесіду і висловлювали невдоволення змістом його дописів про президента Януковича.

Згодом СБУ оприлюднила заяву, в якій мовилося, що у дописах автора містилися, як там сказано, "погрози стосовно державного діяча".

Олег Шинкаренко також повідомляє, що з його інтернетного щоденника невідомо ким були вилучені дописи зі згадками про президента Януковича.

В останніх дописах Олег Шинкаренко публікував статті з критикою української влади та нещодавнього візиту в Україну російського Патріарха Кирила.

У травні ректор Українського католицького університету Борис Ґудзяк в інтерв'ю Бі-Бі-Сі поскаржився на надмірну увагу з боку Служби безпеки України.

Новини на цю ж тему