Чечня: Умаров "іде у відставку за віком"

Лідер чеченських повстанців Доку Умаров, який узяв на себе відповідальність за бомбові напади в московському метро, у яких загинуло 40 осіб, як повідомляють, іде у відставку.

На розміщеному в інтернеті відео чоловік, подібний на 46-річного Умарова, каже, що він передає владу одному зі своїх молодших товаришів.

Image caption Лідер сепаратистів Доку Умаров брав участь в обох війнах проти Росії

Він називає чоловіка, який сидить із ним поруч, Асламбеком Вадаловим і додає, що він зможе вести за собою "більш енергійно".

Доку Умаров обіймав посаду міністра з питань безпеки у сепаратистському чеченському уряді у 1996-99 роках.

Росія вважає його терористом, керівником самопроголошеного Кавказького Емірату - ісламістського войвничого угруповання, яке намагається перебрати контроль за переважно мусульманськими територіями на російському північному Кавказі.

Його також офіційно визнав терористом Державний департамент США.

На відео, яке з'явилося, а потім було вилучене з одного із французьких веб-сайтів, чоловік, якого вважають Доку Умаровим, заявляє, що він і далі вестиме "джихад проти російського правління на Кавказі".

Низка нападів

Доку Умаров очолив повстанців після того, як його попередника Адбулу-Халіма Сайдулаєва вбили під час однієї з бойових операцій у червні 2006 року.

Image caption Доку Умаров - один із небагатьох керівників повстанців, які вижили у боротьбі за незалежність Чечні від Росії

У червні 2004-го він, як вважають, відіграв одну з ключових ролей у нападі повстанців на Інгушетію, внаслідок якого загинуло кілька десятків осіб, уключно з міністром внутрішніх справ Інгушетії. У самій Чечні його підозрюють у причетності до викрадень людей в обмін на викуп, а також, як кажуть офіційні особи, у вбивстві чеченців, які співпрацювали з прокремлівським чеченським урядом.

Оголошуючи відставку пана Умарова, веб-сайт Кавказ-центр виклав деякі дані про Асламбека Вадалова.

За походженням чеченець, він, як повідомляється, брав участь у першій чеченській війні у 1994-96 роках, а також воював проти російських військ у 1999-му під керівництвом Хаттаба, народженого за кордоном польового командира, який загинув у 2002 році.

Проповстанчий веб-сайт також додає, що пан Вадалов склав присягу на вірність Умарову у 2007 році.