Правники ФБР "наїхали" на Вікіпедію

Федеральна служба розслідування США та Інтернет-енциклопедія Вікіпедія сперечаються через репродукцію в Інтернеті зображення гербової печатки ФБР.

Image caption Українська версія сторінки про ФБР у Вікіпедії

Штаб-квартира Вікіпедії у Сан-Франциско отримала листа від правників ФБР, які твердять, що "відтворення зображення печатки без дозволу забороняється законом".

При цьому ФБР цитує законодавство, яке забороняє репродукцію печатки під загрозою навіть ув’язнення. Вікіпедія твердить, що правники перекрутили тлумачення законодавства.

Суперечка точиться довкола запису у Вікіпедії, де можна не лише прочитати статтю про діяльність ФБР, але й побачити зображення гербової печатки.

Зображення можна розглядати у достатньо високій якості до 2000 пікселів, що особливо привернуло увагу ФБР, оскільки читачі, на думку правників ФБР, можуть скопіювати це зображення і таким чином порушити закон.

Наразі незрозуміло, чому ФБР звернуло увагу саме на Вікіпедію, оскільки зображення гербової печатки ФБР можна знайти також на інших вебсайтах.

Адвокат Вікіпедії Майк Ґодвін відписав ФБР, що застосування покарання за поширення зображення можливе у випадку, коли хтось вміщує це зображення з наміром обману та незаконного приписування собі владних повноважень ФБР.

У випадку енциклопедичної статті такого наміру виявити неможливо, твердить адвокат.

Вікіпедія заявляє, що не планує знімати зi своїх сторінок зображення гербової печатки і готова відстоювати свою позицію у суді.