Туризм без посередників – цікавіше і дешевше

Щоб подорожувати світом, не обов’язково бути багатою людиною. У цьому переконані українські туристи, які відчули перевагу самостійних подорожей.

Потрібно лише заздалегідь усе спланувати і знати англійську.

Антоніна вже довгий час мандрує без посередників. На її думку, самостійно спланувати й організувати подорож – це набагато дешевше і, головне, цікавіше:

"Зазвичай, мої мандрівки відбуваються так: коли я знаю, куди приблизно я поїду, ми з чоловіком сідаємо за атлас і обираємо приблизний маршрут. Це найцікавіший варіант подорожі! Я б усім так радила! Тому що таким чином можна відкрити собі безліч місць, про які навіть не здогадувався".

До того ж, практично всю необхідну інформацію можна легко знайти в Інтернеті, - говорить Дмитро Смірнов, який очолює інформаційний інтернет-ресурс, присвячений активному туризму:

"Багато людей мандрують самостійно. Якщо вони не бояться якихось непередбачуваних ситуацій і сюрпризів, то це, в принципі, дуже цікаво. Тому що ви належите самому собі: їдете куди хочете, коли хочете, і приїхавши кудись, ви можете лишитися там довше чи менше. Ви ні до чого не прив'язані, ні до якого турпакету. Інтернет зараз усе це дозволяє. Люди, які знають мову, які у цьому сенсі досить просунуті, вони це все вирішують, сидячи за комп'ютером. Але робота - велика".

Представники туристичних фірм загалом із цим погоджуються. Однак, кажуть вони, у разі виникнення будь-яких негараздів їхні клієнти зможуть отримати професійну допомогу.

До того ж, оператори знають вади і недоліки регіонів і нададуть покупцям турів професійні поради, допоможуть оформити виїзні документи, сказав Бі-Бі-Сі голова Всеукраїнської організації туроператорів Ігор Голубаха.

Зрештою, за його словами, багато готелів надають великим туроператорам знижки, тому ціна на власному сайті готелю може виявитися вищою, аніж у посередників.

Орест Білоус очолює агентство, яке допомагає самостійно спланувати подорож. Найперше, радить він, потрібно зібрати інформацію про країну, куди збираєтеся їхати, придбати квиток і забронювати номер у готелі:

"Треба розібратися з транспортом, зрозуміти, що куди літає. В Європі, наприклад, літає тридцять бюджетних авіакомпаній, із них п'ять великих. Якщо хоча б у цих п'ятьох розібратись, можна прокласти собі дорогу в Іспанію і назад за 150-170 євро в обидва боки. Треба зайти на будь-який сайт бронювання готелів, порівняти його з двома-трьома іншими – подивитися, де дешевше, і серед тисячі готелів обрати готель, у якому хочеться жити. Туроператори продають путівку в Індію на дев'ять днів за тисячу доларів. За тисячу доларів в Індії можна жити місяць! Разом з квитками туди і назад".

Крім того, якщо для подорожі у країну, яку ви обрали, необхідна віза, слід зібрати пакет документів для її оформлення.

"Я, наприклад, не люблю планувати від і до. Інколи дуже люблю заблудитись... Взагалі, ніколи країну так не пізнаєш, як коли заблудишся там,"– для прихильниці незалежних подорожей Антоніни одним із найцінніших моментів мандрівок є елемент непередбачуваності, який, утім, може видатися не всім туристам до смаку.