Максимальна небезпека повеней у Пакистані

Влада евакуювала понад півмільйона людей із долини річки Інд. Жертвами найбільш руйнівної в історії країни повені стали щонайменше 1600 людей.

Загалом стихія заторкнула приблизно 12 мільйонів мешканців Пакистану.

Президент Пакистану Азіф Алі Зардарі, попри критику, не перериває тривалої закордонної подорожі через руйнівну повінь удома.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пан Зардарі заявив, що уряд координує рятувальні роботи, а його постійно інформують про ситуацію в країні.

"Я дав усі президенстькі повноваження парламентові. Парламент працює, триває робоча сесія сенату. За все зараз відповідає прем'єр-міністр і він свої обов'язки виконує", - сказав президент Пакистану.

Він також заявив, що у закордонному турне заручився підтримкою про допомогу в подоланні наслідків стихійного лиха керівництвами країн, які відвідав. Ідеться про ОАЕ, Францію та Британію.

"Критичний період"

Метеослужба Пакистану попереджає - у провінції Сінд, де оголошено найвищий "червоний" рівень повеневої небезпеки, у найближчі два дні зливи не вщухатимуть.

Існує загроза прориву двох найбільших дамб провінції. Рівень води на греблях Тарбела і Манґла близький до критичного.

Дощі і далі прогнозують у затопленій провінції Хайбер-Пахтунква.

Представник пакистанської Федеральної комісії зі стихійних лих Амал Масуд каже, що через зливи перестали надавати потерпілим допомогу повітрям. Вертольоти з рятувальниками просто не можуть піднятися у небо.

Попри загрозу затоплення багато людей відмовляються залишати свої поля, господарства та будівлі.

За офіційними даними в країні вже зруйновано 650 тисяч осель, понад 557 тисяч га сільськогосподарських угідь затоплено, загинуло близько 10 тисяч голів великої рогатої худоби.

Представитель ООН Мануэль Блессер каже, що через масове знищення посівів взимку багато пакистанців будуть покладатися лише на продукти з гуманітарної допомоги.

Найгостріша потреба зараз, підкреслив він, у чистій питній воді та медичній допомозі.

Раніше ООН порівняла масштаби повені у Пакистані стосовно кількості людей, які потребують допомоги та шкоди, завданій інфраструктурі, із землетрусом 2005 року у Кашмірі, жертвами якого стали 73 тисячі людей.

Пакистанці нарікають на владу, яка неспроможна зарадити їм у біді.

"Повінь вбиває наших людей, руйнує наші оселі і змиває могили наших рідних. А допомоги від уряду – жодної ", - каже в інтерв'ю Асошіейтид Прес постраждалий Май Сахат.

Масштаби природного лиха лише додають проблем керівництву країни, яке намагається впоратися із Талібаном і виборсатися з економічної кризи.

Новини на цю ж тему