В Україні зафіксовано рекорди температур

У кількох центрально-українських містах зафіксовано рекордно високі температури. Синоптики і фахівці МНС не виключають просування гарячих температур на захід України.

Image caption Метеорологи сповіщають: спека в Україні б'є рекорди

Спекотні рекорди

Начальник Гідрометцентру України Микола Кульбіда повідомив журналістам у Києві, що минула неділя була найспекотнішим днем цього літа на більшості території України. Адже температура повітря перевищувала 35 градусів за Цельсієм.

У Києві температура повітря становила 39,2 градуси, а це третій результат за всі 130 років спостережень.

Водночас у двох інших містах на Дніпрі – Дніпропетровську і Кременчуці – взагалі побито історичні максимуми температур.

Місцеві метеорологи з’ясували, що в Дніпропетровську стовпчик термометра піднявся до 40,9 градуса. Тим часом у Кременчуці температура сягнула 40,5 градуса.

Синоптики не виключають, що наступні дні у деяких регіонах можуть стати ще спекотнішим, хоча на Київщині і Чернігівщині очікується незначне зниження температури.

Микола Кульбіда заявив, що маси гарячого повітря можуть рухатись далі на захід України, а на спад спека піде лише після 20 серпня.

Звідки дим?

Image caption Синоптики і фахівці МНС намагаються оцінити тривалість посухи в Україні.

Фахівці з мінстерства з надзвичайних ситуацій та синоптики роз'яснювали на прес-конференції, чому в українській столиці і довкола відчувається запах диму.

У МНС вважають, що смог міг виникнути внаслідок змішування димів з Росії та місцевих пожеж.

Голова державної гідрометеорологічної служби МНС України В’ячеслав Ліпінський пояснює запах диму так:

"Є великі території, де дійсно дуже велика задимленість, яка розповсюджується на прилеглі до нас російські території, і наші області - Чернігівська і частково Сумська. Таким чином, те повітря, яке повільно, але все ж рухається, може донести невелику частину тих концентрацій, які є в зонах пожеж, і до Києва. Можливо, невелика частина додається нашого задимлення, але наші пожежі порівняно з масштабними російськими пожежами - зовсім інші".

Але не всі фахівці поділяють версію надходження диму з Росії. Директор Інституту гідрометеорології Володимир Осадчий вважає малоймовірним, що столиця задимлена через пожежі у сусідній державі.

На його думку, це дим від українських пожеж. Спочатку він піднімається на кілька кілометрів у повітря, але згодом, в результаті природних процесів, опускається з верхніх шарів атмосфери до землі.

За словами заступника міністра з надзвичайних ситуацій Віталія Романченка, вперше місця пожеж в Україні шукають з космосу, за допомогою супутників.

Президент звертає увагу генпрокурора…

Тим часом президент України Віктор Янукович зустрівся з Генеральним прокурором Олександром Медведьком – щоби, серед інших питань, закликати прокуратуру викорінювати навмисні підпали лісів.

За словами генерального прокурора, слідчі з’ясували, що навмисні підпали дійсно були.

У Дніпропетровській області порушено чотири кримінальні справи. Зокрема завершується слідство стосовно керівника лісового господарства Міноборони, і справа передається до суду.

Військові пильнують

Українські військові обіцяють запобігти пожежам на складах зброї. Від сьогодні вони посилюють протипожежні заходи, зокрема, у арсеналах поблизу станції Лозова на Харківщині. Про це заявив міністр оборони Михайло Єжель під час перебування там на інспекції.

Військові збираються посилити патрулювання території, залучити два вертольоти, оснащені для гасіння пожежі з повітря, а також спеціальний пожежний поїзд.

Особливу небезпеку військові вбачають у фосфорних мінах, які можуть вибухнути при високій температурі. Нині військові просто поливають снаряди водою, аби запобігти їх загорянню через спеку.

У серпні 2008 року вибухи на військових складах біля Лозової стали причиною великої пожежі.