Останнє поновлення: Вівторок, 10 серпень, 2010 p., 09:28 GMT 12:28 за Києвом

Повені в Європі: 15 загиблих

Затоплене німецьке місто Герліц

Велика вода на вулицях німецького міста Герліц

У той час, як Росія і Україна потерпають від спеки, кілька країн Західної та Центральної Європи і Балтії затопило після сильних злив. За офіційними повідомленнями, внаслідок сильних повеней загинуло щонайменше 15 людей. Складна ситуація в Чехії, Польщі, Німеччині.

Наша кореспондентка в Німеччині Наталія Писанська каже, що в Саксонії, яку затопило найбільше, вже евакуювали 1400 людей, потерпілих від повені.

За останньою інформацією синоптиків, повінь у Німеччині досягла землі Бранденбург, на чиїй території розташована столиця. У самому Берліні повені не очікують. А от у землі Бранденбург і навколо неї готуються до великої води, хоч і сподіваються, що наслідки не будуть такими катастрофічними, як це сталося у землі Саксонія. З деяких міст, зокрема Герліца і Роттенбурга, навіть евакуювали мешканців.

Втім, вони вже повертаються до своїх осель. Щоправда, у деяких будинках немає електроструму або фахівці не рекомендують пити воду з водогону. Німецькі відомства обіцяють швидко допомогти і впоратися з наслідками повені. Отже, нині комунальні служби готуються до прибуття високої води у Бранденбург, оскільки її маси перемістилися по річці Нейсе на північ. Очікується також підвищення води у Шпреї та Одері.

Німецькі експерти кажуть, що для землі Саксонія, де вода нині вийшла з берегів річки Нейсе і продовжує затоплювати села, - це найбільша повінь з початку спостережень з 1912 року. Остання така потужна повінь сталася 2002 року на Ельбі. І катастрофічно висока вода прибула тоді так само, як і зараз. Сильні дощі переповнили гірські річки, які вийшли з берегів і хлинули в Ельбу. Тоді загинула 21 особа, а збитки сягнули мільярдних позначок.

Що стосується тих українських туристів, які, можливо, нині мандрують Німеччиною, то, як запевнив радник посольства України в тій країні Юрій Нікітюк, подорожувальникам автобусами або автомобілями через Польщу до Німеччини, нічого не загрожує. Однак наша кореспондентка в Німеччині Наталя Писанська каже, що вона особисто відклала б подорож або планувала маршрут в обхід залитих водою територій.

Польське село Богатиня

Село Богатиня найдужче в Польщі постраждало від серпневої повені

Затопило також південний захід Польщі, зокрема, місто Богатиня. Там від повені загинуло вже кілька людей. Ситуація ускладнилася після прориву греблі. Наш кореспондент у Польщі Петро Куспись каже, що влада тієї країни ще не підрахувала збитки від повені. Але відомо, що Європейська комісія погодилася на те, щоб держава надавала термінову матеріальну допомогу людям. І вже ухвалено рішення, щоб державна допомога у розмірі 2000 доларів відразу надавалася всім потерпілим, пізніше – додаткова фінансова допомога.

Що ж стосується порятункових робіт, то лише у вівторок рятівники змогли дістатися до всіх потерпілих. Виявилося, що деякі люди від суботи нічого не їли і лише з прибуттям підмоги вперше могли поїсти. Всі дороги з польського боку до містечка Богатиня, де трапилася найбільша повінь, зруйновані. Зараз туди можна дістатися через інші країни - через Чехію або Німеччину. Польське військо зорганізувало авіасполучення і завдяки гелікоптерам постачає ліки та харчування. Також неурядові організації вже організували найнеобхіднішу першу допомогу для людей, які залишилися без домівок, без харчування.

Щодо проїзду по країні, то великих перешкод тому немає – потерпіле від повені місто Богатиня розташоване в такому собі "хвостику між Німеччиною і Чехією, тобто осторонь від великих магістралей та автошляхів, якими б подорожували туристи.

Не так давно, у травні – червні цього року, були великі повені в інших регіонах Польщі, зокрема, на півдні країни.

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS