Пожежі коштуватимуть Росії 15 млрд доларів

Згідно з попередніми підрахунками, лісові пожежі, викликані небувалою спекою в Росії, завдали економіці тієї країни збитків на 1% ВВП, або приблизно 15 млрд доларів.

Такі оцінки вмістили російські ділові видання, які посилаються на експертів банків HSBC і Уралсиб. Ця цифра охоплює лише прямі видатки і короткотермінові наслідки пожеж для економіки Росії.

Як зазначає газета "Комерсант", офіційні підрахунки завданих з аномальною спекою економічних збитків будуть відомі щойно під кінець року.

Пожежі: загашені і ні

Російські ЗМІ повідомляють про те, що в Підмосков'ї створюють велику групу протипожежної авіації. Щойно складуться сприятливі погодні умови, літаки і гелікоптери почнуть заливати пожежі з повітря.

Міністерство з надзвичайних ситуацій стверджує, що за допомогою протипожежної авіації всього за один день можна буде загасити всі пожежі на торфовищах довкола Москви.

Загалом у Московській області зберігаються 70 окремих пожеж. Найскладніше становище - на сході і південному сході області.

У більшості інших російських регіонів пожежна ситуація поступово нормалізується. Як повідомив міністр з надзвичайних ситуацій Сергей Шойгу, всі пожежі погашено в Липецькій, Тульській і Бєлгородській областях, в Івановській області досі не приборкано дві пожежі, в Тамбовській - одну.

Складна ситуація досі в Рязанській і Нижньогородській областях.

Режим надзвичайної ситуації зберігається в Московській області і ще шести регіонах Росії.

Далі буде?

Тим часом синоптики попередили, що рекордно високі температури в майбутньому будуть частішати. Сильна спека, згідно з прогнозами, зберігатиметься ще кілька днів.

Фахівці російського відділення природозахисної організації Всесвітній фонд дикої природи також пов'язали лісові і торфові пожежі довкола Москви з наслідками глобального потепління.

А екологи в Росії звинувачують уряд у недалекоглядній політиці щодо лісових резервів країни. Організація Ґрінпіс скритикувала ухвалене кілька місяців тому рішення скасувати федеральну службу протипожежної безпеки в російських лісах.

Екологи кажуть, що висушування боліт і посухи посилюють проблему займання торфовищ, пожежі на яких важко загасити, бо вони горять під землею.