Кліматичні зміни загрожують "сердечникам"

Британські дослідники твердять, що кліматичні зміни на планеті спричинять збільшення смертей від серцевих хвороб. Лікарі вважають, що у майбутньому незвично холодні і спекотні періоди, а відтак перепади температур - стануть звичними.

Британський медичний журнал оприлюднив нове дослідження, де стверджується, що зниження температури на один градус упродовж дня спричиняється у Британії до додаткових 200 смертей від серцевих нападів.

Спекотні дні, відповідно, спричиняються до збільшення смертей з інших причин.

У 2003 році Франція пережила надзвичайно спекотну погоду з температурою понад 40 градусів за Цельсієм. Лише у першій половині серпня тоді померли 11 тисяч французів. Багато смертей тоді були спричинені серцевими хворобами, але не обов’язково інфарктами.

Того самого літа у Британії було зареєстровано додаткові 2000 смертей, які також пояснювали наслідками спеки. Експерти твердять, що на 2080-ті роки такі різкі перепади температури стануть нормою. Найбільша загроза від різких перепадів температури для літніх людей та хворих на серцеві вади.

Дослідники Лондонської школи гігієни та тропікальної медицини порівняли статистику смертей у Британії за 2003 і 2006 роки з перепадами температури. Виявилося, що падіння середньої денної температури на один градус поступово спричинялося до зростання смертей на 2% у наступні 28 днів.

Більшість померлих були у віці 70-80 років, але люди, які регулярно приймали аспірин, не відчували наслідків зміни температури з причин, до кінця не зрозумілих.

Дослідники припускають, що зниження температури призводить до згущення крові, що підвищує ризик серцевого нападу. Аспірин може розріджувати кров і таким чином допомагати роботі серця.

Для пенсіонерів це означає, що їхні домівки слід краще опалювати в холодні місяці. Медики твердять про "додаткові" 36 тисяч смертей в Англії та Уельсі взимку 2008-2009 року.

Новини на цю ж тему