У Москві нарешті дощ, але спека триває

Довгоочікуваний дощ пройшов у Москві, яка страждає від спеки та диму внаслідок лісових пожеж.

Image caption Люди в центрі Москви. Респіраторні маски - звичне явище у російській столиці

У ніч на середу в місті стало легше дихати, однак наразі невідомо, чи надовго.

Метеорологи не очікують похолодання в російській столиці в найближчі дні.

Представник Гідрометеобюро сказав, що надзвичайно спекотна погода залишатиметься у Москві принаймні до кінця тижня.

Він додав, що у середу, як і до кінця тижня, максимальна температура становитиме +32 - +35 градусів за Цельсієм.

Російський журналіст Матвій Ганапольський розповів в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що це, на його думку, справді екологічна катастрофа.

"Це абсолютно серйозно. Видно десь за метрів 50-100. Правда, сьогодні мені повідомили, що цей дим вже стає трохи слабшим, але проблема існує. І кліматологи зараз заявляють, що температура десь градусів 40, яку ми бачили протягом оцих двох місяців, може взагалі стати системою. Оце проблема! І російська система, як то казали за радянських часів, народного господарства, як ми бачимо, абсолютно не готова до такого стихійного лиха."

Втім він твердить, що паніки на вулицях міста немає:

"Я можу згадати чорнобильське лихо, коли люди після того, як вже вони знали, що там є у Чорнобилі… Ну, це було за часів Радянського Союзу, але традиції тривають. Тобто, люди спокійно серед лиха стоять, і тільки ті, хто має гроші, залишають Москву. Ситуація дійсно незвична, і люди просто фізично не можуть перебувати в Москві. От, наприклад, у мене є друг – відомий повар, його звуть Сталік Ханкішиєв. І він дзвонив до мене позавчора і сказав, що він просто не може тут перебувати. А він живе за межами міста, у 35 кілометрах від Москви. Тобто, паніки немає, але фізично це дуже важко перенести."

Температура - вгору, смертність - вгору

Як повідомляють у московському департаменті охорони здоров'я, через спеку та смог у місті смертність зросла удвічі, а ритуальні служби не можуть дати раду з такою кількістю смертей.

Лікарі твердять, що наслідки для здоров'я мешканців Москви будуть даватися взнаки ще дуже довго.

Більше за інших від диму та аномально високих температур страждають люди, в яких астма або серцево-судинні захворювання, а також літні люди та діти.