Президент Чорноморської ТРК: Це - п’ята спроба нас закрити

Блок Юлії Тимошенко звинуватив владу в тиску на незалежні ЗМІ через арешт майна Чорноморської телерадіокомпанії, яку називають головним медіа-ресурсом опозиції в Криму. Цю компанію пов’язують з головою кримського осередку БЮТ депутатом Андрієм Сенченком. Влада твердить, що йдеться про суто господарські справи, через які до компанії є претензії.

Image caption Будівля 'Чорноморської телерадіокомпанії' в Сімферополі. Фото з вебсайту компанії

Президент Чорноморської телерадіокомпанії Тетяна Красикова каже, що відділ боротьби з економічними злочинами перевіряє компанію вже 4 місяці. Вона твердить, що, як нинішня, так і попередня влада намагалися закрити ЧТРК перед виборами.

Пані Красикова в інтерв’ю Бі-Бі-Сі розповіла про події в середу:

Т. Красикова: До нас прийшло контрольно-ревізійне управління, але це був очікуваний крок, оскільки начальник нашої кримської міліції пан Прасолов подав позов до суду з проханням дозволити КРУ нас перевірити. Взагалі ми комерційна організація, тому КРУ не може нас перевіряти, але за рішенням суду - може. От вони і прийшли перевірити наші відносини з Фондом соціального страхування від нещасних випадків, для якого ми робили продукцію за договором 2008 року.

Бі-Бі-Сі: Тобто формальною підставою є господарська діяльність. Про зміст ваших творчих програм не йдеться?

Т. Красикова: Ні, але ви знаєте, нас перевіряє ця служба вже 4 місяці - йдеться про відділ боротьби з економічними злочинами. Приходять слідчі, присилають запити, ми відповідаємо, усе це тягнеться із квітня. Вони намагаються довести, що ми вкрали державні кошти. Чому? Тому що до них звернувся лідер кримських комуністів Леонід Грач - наш давній "друг" у лапках.

Нас звинувачують у тому, що ми за дуже високими цінами зробили продукт для Фонду соцстраху. Але коли я кажу, що ми - комерційна компанія, яка не дотується державою, і ціни у нас договірні - цього чомусь ніхто чути не хоче.

Тим більше, за цим епізодом нас вже перевіряла прокуратура 2009 року і жодних порушень не знайшла. Але прийшла нова влада, пан Грач знову звернувся з вимогою про перевірку, і я вважаю це просто зведенням рахунків з його боку.

Це гарний привід для нової влади для того, щоби чинити на нас відповідний тиск, бо, як правило, такий тиск посилюється перед виборами. І ось прийшли сьогодні (у середу) з новою перевіркою, але оскільки це рішення суду, ми поводимося коректно і співпрацюємо з КРУ.

Я сподіваюсь, що це професійні люди, і ми зможемо їх переконати у нашій правоті, якщо, звісно, їм не буде поставлено якусь надзавдання.

Бі-Бі-Сі: Якщо на майно компанії накладено арешт, це означає, що ви не випускаєте продукту в ефір?

Т. Красикова: Ні, це не так. Накладення арешту на наше майно означає, що ми не можемо його продати, ми не можемо їм розпоряджатися на власний розсуд. Це не арешт рахунків, це лише арешт майна - рухомого і нерухомого. Але можливо це лише перший крок, адже у нашій країні все може статися.

Справжній колапс компанії може настати у випадку арешту рахунків. З іншого боку, хоча наші програми виходять в ефір, страждає їхня якість. Після новин про наші негаразди до нас припинили приходити представники влади, а потім нас же звинувачують в упередженості, мовляв ми їх не запрошуємо.

Бі-Бі-Сі: Чому вашу компанію називають опозиційною? Ви самі себе такою вважаєте?

Т. Красикова: В цілому - так, ми вже звикли до такого визначення, хоча по великому рахунку я вважаю, що ми не стільки опозиційні, скільки об’єктивні. Справа в тому, що усі ЗМІ як правило намагаються не бачити недоліків у діючої влади. А ми їх бачимо і говоримо про це.

Бі-Бі-Сі: Чи це стосується лише теперішньої влади, чи й попередньої?

Т. Красикова: Ні, але ви знаєте, якщо врахувати, що це вже п’ята спроба нас закрити - тобто влада змінюється, а Чорноморська телерадіокомпанія залишається такою компанією, яку краще напередодні виборів закрити.

Тобто за 15 років нічого не змінилося, влада приходить і йде а Чорноморська ТРК постійно не у фаворі.

Хоча зараз ми не приховуємо, що наші симпатії на боці Блоку Юлії Тимошенко, і ми цілком погоджуємося з висновком БЮТ і, зокрема депутата Андрія Сенченка, який має безпосередній стосунок до компанії, що останні події свідчать про спроби політичного тиску з боку влади.

У цьому плані ми не виключаємо звернення до президента з проханням розібратися у ситуації, адже він наголошує, що не допускатиме цензури, хоча я особисто і не вірю, що навіть його втручання дасть позитивний результат.