Кримські перебіжчики наслідують приклад Верховної Ради

Віце-прем'єр Ради міністрів Криму Катерина Юрченко і п'ять депутатів парламенту півострова вступили в Партію Регіонів.

Серед останніх - представники Блоку Куніцина - колишнього прем єра Криму, проросійської партії Союз, блоку Наталі Вітренко.

Ще кілька депутатів перейшло до регіоналів навесні цього року.

Експерти нагадують, що лідером кримської організації Партії регіонів є голова уряду півострова Василь Джарти, а перший заступник кримської Ради міністрів, регіонал Павло Бурлаков очолив виборчий штаб Партії регіонів у Криму.

Кримські депутати унаслідували приклад Верховної Ради у Києві, де з весни "вливання" представників опозиції до провладної коаліції стало регулярним.

Таких депутатів опозиція охрестила "тушками".

Аналітики відзначають, що регіонали, комуністи і литвинівці не змогли б самостійно сформувати уряд.

Одначе завдяки голосам членів парламенту, які змінили свої політичні погляди і "переметнулися" до табору своїх колишніх суперників, це стало можливим.

Відбулася політична рокіровка - коаліція продовжила "життя" новим коаліціантам в політиці в обмін на життя уряду Азарова.

Незважаючи на думку опозиції і багатьох зарубіжних експертів та попри власне попереднє рішення, Конституційний суд ухвалив рішення на користь нової більшості і формально легітимізував коаліцію і уряд. Представники опозиції до сих пір звинувачують коаліцію у порушенні Конституції, кажучи, що лише об'єднання фракцій може узаконювати уряд.

Експерти припускають, що співпраця президента з тими, хто приєднався до коаліції, дає Віктору Януковичу додаткові козирі, адже підриває електоральну базу опозиції.

Нині, мовляв, прихильники НУНС і БЮТ задаються питанням, для чого вони голосували за блоки, члени яких стали перебіжчиками.