Україна: пожежонебезпечний період

Президент називає перевіркою на боєздатність нинішню ситуацію із протипожежними заходами в Україні.

Від початку місяця в країні виникло близько 3 тисяч пожеж, 2 200 із яких - лісові на території близько 6,5 тис.га.

Ці цифри оприлюднив Віктор Янукович на селекторній нараді із керівниками регіонів. У нараді щодо проблем пожежної безпеки в Україні також брали участь генеральний прокурор, голова СБУ та міністри внутрішніх справ, оборони та керівник Укргідрометцентру.

Віктор Янукович розкритикував дії керівників окремих регіонів, однак не уточнив, яких саме.

"У мене буде окрема розмова з деякими керівниками, і я хочу очі в очі подивитися і сказати, що трошки треба жирок, як кажуть, потрусити", - сказав Віктор Янукович.

Найскладніша ситуація в південно-східних регіонах України, зокрема, в Криму, а також в Луганській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській та Сумській областях.

Згідно з останніми повідомленнями метеорологів, до кінця тижня в Україні очікують значного зниження температур.

Критика і профілактика

Розкритикував президент також дії правоохоронних органів, зокрема міліції і прокуратури. Вони, за його словами, "реагували за старою звичкою".

Тим часом у МНС кажуть, що вперше за останні декілька тижнів на території Київщини не зареєстровано жодного загоряння торф’яних масивів. Ситуацію тримають під контролем, зокрема, завдяки комплексній профілактичній роботі та щоденним рейдовим перевіркам лісових угідь та тор'фяних масивів МНС-ників спільно зі службами МВС та лісового господарства.

Начальник адміністрації зони відчуження Чорнобильської АЕС Сергій Вус спростував чутки про можливі пожежі. У зоні відчуження були лише невеликі загоряння, які, за його словами, навіть пожежами назвати важко. Їх, запевнив на прес-конференції пан Вус, навіть пожежами назвати складно.

Кримінальна справа за фактом пожежі на одному із київських складів зброї

Недільна пожежа на складах побутової техніки у Святошинському районі Києва знищила майже 30 тис. кв. м. стін, перекриттів та побутової техніки.

Вигоріла майже вся територія складів, які орендували три фірми "Ельдорадо", "Фокстрот" та "Південь-контракт". Вогонь, який спалахнув о 18.05 у неділю, було ліквідовано лише у понеділок о 5.40.

Жертв і потерпілих немає.

Правоохоронці висунули кілька версій пожежі: зумисний підпал, порушення правил техніки безпеки, природні фактори і недбальство персоналу.

Заступник мінстра внутрішніх справ Василь Фаринник заявив, що причина пожежі буде відома не раніше, аніж за місяць.

Над Києвом повітря "стоїть"

Тим часом головний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко твердить, що всі показники хімічного складу повітря над Києвом залишаються в межах норми. Туман, яким огорнуте місто, мовляв, пояснюється нехарактерним для столиці стоячим повітрям.

Щодо виявлених незначних відхилень хімічного складу повітря, то вони притаманні індустріальному місту і до "пожежної ситуації" ваідношення не мають. Концентрація шкідливих речовин в повітрі над Києвом, каже пан Пономаренко, пояснюється вихлопними газами та промисловими викидами.