Newsweek: Україна найкраща серед найбідніших

Згідно із рейтингом американського часопису, Україна посіла найвищу сходинку за рівнем життя серед країн із низьким рівнем доходів.

У цій категорії країн Україна також є першою за рівнем освіти населення. Загалом, у загальному переліку країн світу Україна посідає 49 місце.

Image caption Фінляндія очолила список найкращих країн світу

Лідером рейтингу, завдяки невеликим розмірам країни, високому рівню доходів та освіти, є Фінляндія.

Разом із нею, Швейцарія, Швеція, Австралія та Люксембург складають першу п’ятірку найкращих країн світу, а останнє місце посідає Буркіна-Фасо. Ще дві скандинавські країни – Норвегія та Данія – входять до десятки найкращих країн світу. Сполучені Штати – на 11 місці, а Велика Британія посідає 14 місце у рейтингу.

Укладачі рейтингу брали до уваги такі фактори, як стан освіти, охорони здоров’я, якість життя, економічний розвиток та політична ситуація.

При цьому дослідники розподіляли країни також і за рівнем доходів на душу населення та розмірами. Через це у категорії “якість життя” Україна називається поруч із Німеччиною та Австрією, де якість життя є найвищою серед країн із високим рівнем доходів. Німеччина також отримала перемогу у категорії “політична ситуація,” серед країн із високим рівнем доходів, а серед держав із середніми доходами лідером цієї категорії стала Польща.

У рейтингу Newsweek Україна на 2 позиції випередила Росію, переважно, завдяки якості життя та політичній ситуації. Натомість, Росія випереджає Україну за рівнем освіти та розвитком економіки. Стан охорони здоров’я в обох країнах є приблизно однаковим: за цим показником Росія та Україна набрали трохи більше 60 балів.

Image caption Японія - найкраща країна, щоб зустріти старість

Згідно із оцінками Newsweek, найкраща якість життя у Норвегії, а найдинамічніша економіка – США. Найкращу систему охорони здоров’я серед великих країн має Японія. Ця країна також має найкращу систему освіти серед країн своєї категорії.

Серед країн із низьким рівнем доходів, найкращу медицину має Туніс, а серед маленьких країн – Швейцарія.

Часопис також подає і “неофіційних” лідерів у певних категоріях. Наприклад, мати собаку найзручніше у Бельгії, найкраща кухня за співвідношенням якість-ціна – в Іспанії, Бразилія – місце для тих, хто хоче зробити пластичну операцію, а Південна Африка – для тих, хто подорожує авто, виховувати дітей найкраще у Франції, а старішати – у Японії.

Коментуючи результати дослідження, укладачі рейтингу пишуть, що для розвитку краще бути маленькою країною, такою, як Словенія чи Естонія. Тоді, мовляв, перетворення йтимуть швидше, і потребуватимуть мене часу і зусиль.

При цьому автори часопису пишуть, що забувати про такі динамічні з економічної точки зору великі країни, як Китай, Бразилія чи Туреччина не варто, але й перебільшувати їх досягнення так само не слід: наприклад, у Китаї, який щойно здобув друге місце серед економік світу, потіснивши Японію, 1.3 мільйона осіб живуть за межею бідності.

Image caption Найкращі країни - це там, де темно, холодно і депресивно - Newsweek

Але, як додають укладачі рейтингу, найкраще жити у невеликій та заможній країні, наприклад, Норвегії.

Загалом, пишуть автори Newsweek, коментуючи постійне лідерство скандинавських країн у подібних рейтингах якості життя, “найкращі країни – це там, де темно, холодно і депресивно,” і саме тому північна Фінляндія є на першому місці рейтингу, а тропічна Буркіна-Фасо – на останньому.